Tänavusel Viljelusvõistlusel osaleb 40 põllumajandusettevõtet. Enim on võistlusel rapsi ja nisu põlde.
Kolm põldu on üles andnud Voore Farm, kes võistleb nii talirapsi, talinisu kui ka taliodraga. Kahe põlluga on võistlemas ka Metstaguse Agro, Sakala Põldur, Sadala Agro, Savikoti Agro, Luunja Mõis ja Männiku Piim.
Nisude kategoorias võistlevad:
Artikkel jätkub pärast reklaami
Otrade kategoorias võistlevad:
Rukki kategoorias võistlevad:
Rapside kategoorias võistlevad:
MIS ON MIS
Artikkel jätkub pärast reklaami
Viljelusvõistlus on unikaalne taimekasvatuse parimate kogemuste vahetamise vorm, mille eesmärgiks on innustada põllumehi katsetama uusi viljelustehnoloogiaid, sorte ja tooteid.
Võistlusel panevad taimekasvatajad proovile oma oskuse planeerida erinevate põllumajandussisendite kasutamist ja põllutöid. Samas ka julguse katsetada midagi uut, et jõuda veelgi efektiivsemate taimekasvatusmeetodite, suuremate saakide jaloodussõbralikemate võtete tasemele.
Kui Eesti muldasid ja ilmastikutingimusi peetakse üldjuhul sellisteks, mis Lääne-Euroopaga võrdseid saake ei võimalda, siis just Viljelusvõistluse raames on ehedalt välja tulnud, et meiegi tingimustes on võimalik saavutada ligilähedaselt samaväärseid tulemusi.

8 fotot
- Aivar Treiberg
- Foto: Margus Ameerikas

6 fotot
- Teele Vaarak
- Foto: Margus Ameerikas

13 fotot
- Anneli Tihu
- Foto: Margus Ameerikas

12 fotot
- Avo Samarüütel
- Foto: Margus Ameerikas
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uued saagirekordid saadi sel koristushooajal Suurbritannias, kus nisu saagiks saadi 16,5 tonni hektarilt ja talirapsil 6,7 tonni hektarilt.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.