(Sisuturundus) John Deere’i kombainide uuendused 2017. hooajaks

John Deere’i kombainide uuendused 2017. hooajaks
John Deere’i kombainide uuendused 2017. hooajaks

Kuna koristustingimused on muutumas iga aastaga üha keerukamateks ja nõuavad viljakoristuselt veelgi suuremat efektiivsust, toob ka John Deere oma kombainidele välja mitmed uuendused.

T-seeria kombainid

Kõige märkimisväärsem uuendus on 2016. koristushooajaks Eestisse saabunud uus T-seeria kombain. Uuel T-seeria kombainil on kogukas aktiivsepareerimispind, mis oma eelkäijaga võrreldes on suurenenud 4 m2 suuruseks (eelmisel mudelil 3,6 m 2).
Loomulikult on just värskelt suurenenud aktiivseparaator see, mis niisketes tingimustes vilja paremini välja separeerib, kuid samas suudetakse tagada parima kvaliteediga põhk, mis loomapidajatele tähtis. Peksumasina poolelt on suurenenud ka puistajate pindala ja seda tänu puistajate pikemaks muutmisele. Muutunud on ka puistajate disain, et nendel olev materjal paiskuks edasi just selliselt, et viljapeast saaks eraldatud võimalikult suur hulk terasid minimaalsete kadude juures. Suurenenud on ka sõelapind – 6,3ruutmeetrisena on see suurim, mis selle klassi masinatel pakutakse. Puhastussüsteem on võrreldes vanaga oluliselt lihtsamini seadistatav, seda kõike tänu seadistatava eelsõela kadumisele sõelakastist.

T-seeria kombainid
T-seeria kombainid

Masin baseerub täielikult uuel raamil ja ka nelikveo süsteem on tehtud lihtsamaks, kuid samas efektiivsemaks võimaldamaks paremat läbivust rasketes tingimustes. Nimelt on masin varustatud ASR-funktsiooniga, mis koostöös ProDrive’i automaatkäigukastiga juhib vajaliku jõu just sinna rattasse, millel kõige enam pidamist on. 
Üleüldiselt on pandud uue masina valmistamisel suurt rõhku kasutusmugavusele; näiteks on paranenud ligipääs paljudele sõlmedele masina puhastamiseks ja lihtsamaks on tehtud masina seadistamine erinevatele viljakultuuridele. Ligipääs mootoritekile on avaram ja igapäevased kontrollpunktid, nagu näiteks õhufilter, õlitasemed ja jahutusvedelik, on nüüdsest paremini ligipääsetavad. Masina hooldamist ja puhastamist hõlbustavad uued lisad, nagu näiteks õhukompressor, millel on piisavalt jõudlust, et masin igapäevaselt ära puhastada. 

T-seeria kombainid
T-seeria kombainid

Iga masinaga saab kaasa spetsiaalse tööriistakohvri, milles on piisavalt vajaminevaid tarvikuid, et pisitööd nagu näiteks kaksikteo sõrme või mõne purunenud tera vahetus sujuks võimalikult kiiresti ja kõrvalisi inimesi kaasamata. Disaini poolelt on masin saanud uue efektsema välimuse. Masina tagaosa on tehtud pikemaks ja seda selleks, et puistajate kohal ja nende taga oleks rohkem ruumi võralise kultuuri nagu näiteks rapsi liikumiseks põhupeenestisse.

Masina käitamisele aitavad kaasa nutilahendused nagu Remote Display access, mis võimaldab edasimüüjal kaughalduse teel näha operaatori nõusolekul kõike, mis kombaini ekraanil toimub. See on viinud teeninduse uuele tasemele ja abi on lähemal, kui arvatagi oskate.

W-seeria kombainid

Ka W-seeria masinad on läbinud suured muudatused. Sarnaselt T-seeriaga on uus W nüüd ka uuele raamile ehitatud ja saanud oma suurema venna väljanägemise. Väiksemad kombainid on nüüd samuti kasutajatele sõbralikumad tänu paremale ligipääsule ja hõlpsamale seadistamisele. Nagu T-seeria on ka W-seeria kombainid varustatud suurema aktiivsepareerimispinnaga ja suurenenud on ka puistajate pind. Samuti omavad W-seeria kombainid nüüdsest samasugust puhastussüsteemi nagu T-seeria kombainid. Kui varem ei olnud võimalik saada nii T- kui ka W-seeria kombainidele originaalroomikuid, on nüüdsest võimalik tellida mõlemaid tehasest ka vedrustatud roomikutega.
Lisaks paremale läbivusele on käigukastidega tehtud uuendusi, mis võimaldavad nüüdsest liikumiskiirust kuni 40 km/h, et kolimised kaugematele põldudele mööduks kiiremini.

W-seeria peksusüsteem
W-seeria peksusüsteem

S-seeria kombainid

John Deere’i kombainide lipulaev S-seeria on saanud samuti 2017. aastaks tooteuuendusi, mis parandavad nii tootlikkust kui teevad ka koristustöö mugavamaks. Esiteks on S-seeria masinad 2017 hooajast alates varustatud uue sõelakastiga, mis valmistatud kergematest materjalidest, et oleks vähem vibratsiooni ja mis kõige olulisem – sõela pind on samuti suurenenud. Alumine sõel aitab vähendada järelpeksu koormust ja parandab koristatud vilja puhtust.
Mis puutub puhastussüsteemi, siis siin on uue lahendusena välja tulnud puhastussüsteemi automaatne reguleerimissüsteem, mis kohandab sõelte avatust ja tuule tugevust vastavalt masina kallutusele sõidusuunas.Uuendusena on juurde tulnud ka neljas suunas kallutatav kaldtransportöör. Selle uudse lahenduse abil saab kabiinist nupuvajutusega muuta heedri ründenurka koristatava kultuuri suhtes, mis on hea uudis neile, kel koristuskoveieris ka hernes.
Nii nagu ka väikevendadelgi on S-seerial peal õhukompressor masina puhastamiseks ja kui varem puudus koht, kuhu ladustada kombaini tagavaraosasid nagu terad, sõrmed või tööriista, on nüüd selleks vajalik koht olemas. Pärast pisitöid saab ka käed kenasti puhtaks pesta, sest masinal on olemas kätepesupaak.

John Deere’i kombainide uuendused 2017. hooajaks
John Deere’i kombainide uuendused 2017. hooajaks

Heedrite poolelt on saabumas esmakordselt Euroopasse John Deere Hydraflex Draperi heeder, mis klassikalisest heedrist erineb selle poolest, et tal on +–15 cm ulatuses läbipainduv põhi ja kaksikteo asemel on lintkonveierid, mis tõstavad kombaini tootlikkust. Lisaks on haspel varustatud ümberpööravate piidega, mis vähendavad haspli ummistumist.

Uuri lisainfot:
Baltic Agro Machinery
www.balticagromachinery.com

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised