Metsapäästjad: uus metsaseadus laseb RMK tasahilju erastada

Kodanikuliikumine Päästkem Eesti Metsad
leiab, et Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) reformi käigus moodustatav
äriühing avab ukse riigimetsade hiilivaks erastamiseks.

RMK nõukogu kiitis 25. jaanuaril toimunud koosolekul heaks juhatuse ettepaneku moodustada eraldiseisev äriühing metsauuendusmaterjali kasvatamiseks ja varumiseks. Selleks ühendatakse RMK taime- ja seemnemajanduse osakond, Tartu Puukool ning AS Eesti Metsataim, teatas liikumine.

Loodava ettevõtte ülesandeks on metsauuendusmaterjali tootmine, metsa- ja Eesti oludes kohandunud dekoratiivpuude koloonia reservi säilitamine ning riigi metsaseemne strateegilise varu hoidmine.

"Kasumit tootva äriühingu loomine toob kaasa taime istikute kallinemise. Teadlikult metsa uuendamise kallimaks muutmine ei ole kooskõlas eesmärgiga RMK efektiivsemaks muuta," ütles Päästkem Eesti Metsad juhatuse liige Lauri Läänemets.

Metsaseaduse muutmise eelnõu annab RMK-le võimaluse asutada ning omandada osalusi äriühingutes, mis avab Pandoora laeka riigimetsa müümise ning haldamisega tegelevate ettevõtete loomiseks.

"Äriühing tähendab erakapitali kaasamist riigimetsade majandamisse ning on kooskõlas valitsuse sooviga riigiettevõtted börsile viia. RMK osade põhjal äriühingute moodustamine tähendab aga põhimõtteliselt riigimetsa müümist eraettevõtetele," märkis Läänemets.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Oilseeds Trade otsib PIIRKONDLIKKU ESINDAJAT

Oilseeds Trade AS

20. oktoober 2017

HILTI is looking for a SALES REPRESENTATIVE

Manpower OÜ

03. november 2017

Uudised