Maksuamet noolib maksupetturitest kalamehi

Maksu- ja tolliamet saadab märgukirjad 114
kalurile, kelle puhul on amet tuvastanud kõige suuremad maksmata
maksusummad.

Maksu- ja Tolliamet saadab täna välja märgukirjad 114 FIE-st kalurile, kes on jätnud mullu deklareerimata makse summas üle 4,8 miljoni krooni.

114 kalurist 8 jättis esitamata FIE tuludeklaratsiooni vormi ning 106 on deklareerinud deklaratsioonides makse nõutust vähem. Meeldetuletava kirja saavatest kaluritest 19 on jätnud end käibemaksukohustuslasena registreerimata ning seoses sellega ei ole nad deklareerinud ning tasunud käibemaksu summas 763 025 krooni. Kirja saajate eeldatav deklareerimata tulumaks on 1 629 150 krooni ning sotsiaalmaks 2 443 725 krooni.

Maksuhaldur ootab, et märgukirja saanud kalurid viiksid ise oma majandustegevuse seadusega kooskõlla, korrigeeriksid ise oma deklaratsioonid ja esitaksid seal õiged andmed.

Ebakorrektselt makse deklareerinud kalurite jälile jõudis maksu- ja tolliamet koostöös keskkonnainspektsiooniga. Koostlöö kahe institutsiooni vahel sõlmiti käesoleva aasta mais.

Kokkulepe reguleerib kahe ameti koostööd õigusrikkumiste ärahoidmisel, avastamisel ja tõkestamisel ühiste kontrollihuvidega seotud valdkondades.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised