Loteriiga võidetud traktor ärgitas talu pidama

Aasta talu konkursil tootmistalude lõikes
II koha pälvinud Priit ja Mairi said talupidamiseks tõuke, kui perenaine 1991.
aastal Järvamaa pereloteriiga traktori võitis.

“Proua võitis Järvamaa pereloteriiga traktori. Panin kolhoosis avalduse lauale ja hakkasime talu pidama,” meenutab Luha talu peremees Priit kavalalt muiates saatuslikku hetke.

Praegu on Priit Soosalu Luha talus 60 veist, neist 28 lüpsilehma. Lehmade piimaand on väga kõrge – ligi 9500 kg looma kohta," vahendas Eestimaa Talupidajate Keskliit.

Aastal 2005 pärjati talu parima piimakarjakasvataja tiitliga. Neli aastat on Luha talu oma lehmadega käinud Eesti parima vissi valimistel. Kolmel aastal on koju toodud esikoht ning ühel aastal kolmas koht. Lisaks suurepärase karja kasvatamisele on perenaine ka jõudluskontrolli assistent.

Luha talu põllud on peremehe hoole all. Haritavat maad on 190 hektarit ja seal kasvatatakse teravilja ning rapsi. Mullu andsid nisupõllud saaki 4-4,5, oder 3,5-3,6 ja raps 2-2,8 tonni hektarilt.

Tänu investeeringutoetustele on enamus tehnikast uus. Talul on uus teraviljakuivati, kus kuivatatakse nii oma kui ka naabertalude vilja. Talule on ka jätkaja olemas – poeg õpib praegu põllumajandust.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised