Väätsa Agro teenis mullu 13 miljonit krooni kasumit

AS Väätsa Agro teenis eelmisel aastal 13,08  miljonit krooni (836 000 eurot) puhaskasumit.

Esialgsete majandustulemuste kohaselt ulatusid Väätsa Agro äritulud samal ajal 82,32 miljoni kroonini (5,3 miljonit eurot).

Eelmisel aastal seisis Väätsa Agro silmitsi 142 miljoni kroonise (9 miljoni eurose) kahjumiga, kuna kandis kahjumisse eksomanikele Q Vara ja Gildi seltskonnale firma ülevõtmiseks antud laenu.

Väätsa Agro tulevik on aga ebaselge, et mitte öelda tume, kuna ettevõtte saneerimiskava üle käib pikaleveninud vaidlus riigikohtus ning kui peale jääb suurim võlausaldaja Swedbank, ootab piimatootjat suure tõenäosusega ees pankrot. Pankrotipesast müüdaks Väätsa Agro varad kiiresti uuele omanikule. Näiteks minevikuski Väätsa Agrole hammast ihunud Joakim Helenius on andnud mõista, et teatud tingimustel oleks tema juhitaval Trigon Agril vägagi huvi piimatootja varade vastu.

Väätsa Agro tootis mullu üle 13 miljoni kilogrammi piima, võrreldes 2009. aastaga kasvas piimatoodang 212 tonni võrra.

"Ettevõtte kasumliku tegevuse aitasid taastada üleilmne toiduainete hinnatõus ning saneerimiskavaga kinnitatud tegevused," ütles Väätsa Agro juhatuse esimees Tiit Tuuleveski. "Oleme saavutanud hea töörütmi ja keskendusime oma põhitegevusele, milleks on piima tootmine."

133 töötajaga Väätsa Agro oli eelmise aasta lõpu seisuga Väätsa valla suurim tööandja.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised