Kalaeksportija: Ukraina partnerite meeleolu on rahulik

Kajax Fishexpordi juhi Oleg Omeltšenko sõnul on neil koostöö mitme tööstusega Ukrainas ja ka Krimmis ning esialgu pole selles koostöös mingeid muutusi keerulise olukorra tõttu toimunud.

Eesti ettevõte varustab Ukraina firmasid kalaga juba aastaid. Milliseks võib olukord aga lähitulevikus muutuda, ei oska Omeltšenko öelda.

"Nii nagu nad on meile varem maksnud, maksavad nad siiani," rääkis firmajuht. "Nii nagu oleme neile kala saatnud, nii saadame ka edasi." Omeltšenko sõnul on Ukrainas Kertšis asuvate koostööpartnerite meeleolu rahulik, sest see linn on kaugel Simferoopolist ja Sevastoopolist.

"Me ei tahaks oma tegevust Ukrainas lõpetada," lausus Omeltšenko, lisades, et kui asjaolud, näiteks raha jääb saamata, selleks sunnivad, siis tuleb muidugi lõpetada. Seni on aga rahaülekanded toimunud regulaarselt.

Ukraina turg on Kajax Fishexpordi jaoks olulise tähtsusega, kuna sinna läheb pea pool nende toodangust. 2012. aastal oli Ukraina ettevõtte suurim eksportturg, kust teeniti 2,5 miljonit eurot. Ettevõtte kogukäive oli 3,9 miljonit eurot, sellest 98,8% moodustas eksport.

Osale arutelus

  • Polina Volkova

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised