Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 10. aprill 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Scandagra Eesti avas Viljandi söödatehase uue tootmisliini

Scandagra Eesti veisekasvatajate seminari raames said huvilised külastada Viljandi söödatehast, kus toimus uue tootmisliini avamine.

Scandagra Eesti ASi tegevjuhi Jurgita Radzevice sõnul oli tegu investeeringuga, mis oli vaja ära teha, sest meie sisetarbimise vajadus loomasöödaks on kasvanud, olles ca  450 000 tonni aastas. „Viimane aasta on olnud meile väga edukas ja meil on olnud võimalik investeerida tootmisesse,“ ütles  Radzevice seminaripäeva avasõnades. „Investeeringute mõte on muuta tõhusamaks meie tootmised ja tagada põllumeestele mugavamad ja kiiremad vilja vastuvõtud. Oleme oma veisesöötade mahtu kasvatanud seeläbi ligi kaks korda.“

Scandagra Eesti teravilja tootejuhi Marge Pähkeli sõnul kontrollib nende firma umbkaudu 22% loomasöödana kasutatavast vilja turust, mahus 100 000 tonni aastas. Loomasöödaks eelistatud kultuurid, millest nad sööta teevad on nisu, oder ja kaer aga ka hernes ja rukis. 

„Tänu ettevõtte investeeringutele on meil nüüd võimalik võtta vastu söödavilja Viljandi tehases, Keilas, Tamsalus, Laupal, Valgas  ja Elvas. Rapsi ja rüpsi võtame vastu Kundas, Pärnus, Keilas ja  Rakveres. Toidunisu aga Elvas, Keilas, Tamsalus ja Viljandis, kusjuures Viljandis nüüd ka märga toidunisu,“ rääkis Pähkel. „Hoiustame  oma ladudes, kuni hinna fikseerimiseni. Lisandunud on ka Pärnu sadama laod. Oluline on teada, et põllumehele on vilja hoiustamine meil tasuta kuni 30. novembrini 2014, juhul kui müüd oma vilja meile.“

Scandagra Eesti tootmisdirektor Rivo Pent näitas peale seminari kõigile huvilistele söödatehast.

„Uus tootmisliin aitab tõsta tootmise efektiivsust, vähendada ristsaastumise riski, vähendada ülekandumist ja saavutada suurem homogeensus, mis hetkel on üle 7%,“ selgitas Pent. „See kõik saab tehtud, sest on lühemad liinid peale segajat. Ülekandumise vähendamiseks ja suurema homogeensuse saavutamiseks on kiire labamikser (homogeensus 3% ja vähem). Energiakasutus on efektiivsem tänu väiksematele mootoritele.“

Vaata fotosid söödatehasest:

 

 

Scandagra Eesti söödatehas Viljandis.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960