Ivari Padar: põllumajandus vajab järjest enam teadus- ja arendustegevust

„Konkurentsivõimeline põllumajandus on mitmekesine ja Euroopa Liit vajab nii suurtootmisi kui peremajapidamisi,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar täna Kreekas Ateenas toimuval Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel.

„Järjest tähtsam on küsimus, kuidas kasutada olemasolevaid ressursse võimalikult targalt ning jätkusuutlikult, et suudaksime pidevalt kasvava rahvastikuga maailmas tagada nii toiduga kindlustatuse kui ka ressursisäästu. See saab toimuda üksnes teadus- ja arendustegevuse panusega,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Maailmaturul konkurentsivõimelisena püsimiseks on Euroopa Liidu olulisim väljakutse kõrge lisandväärtusega toodete osakaalu suurendamine.“

Põllumajandusminister märkis, et kõrge lisandväärtusega kvaliteettooted on juba täna Euroopa Liidu põllumajanduse tugevus.

Põllumajandus- ja kalandusministrite informaalsel kohtumisel olid kõne all Euroopa Liidu põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime maailmaturul, põllumajanduse mitmekesisus ja selle tagamine ühise põllumajanduspoliitika raames ning toidujulgeolek.

Lisaks tõstatas Eesti piimakvoodi ületamise teema, et leida võimalus piimakvoodi ületamise eest ette nähtud tasu vähendamiseks viimasel kvoodiaastal. Uut arutelu sel teemal on oodata EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu juunikuu istungil. 

Ministrit saadavad kohtumisel ministeeriumi kantsler Ants Noot, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Kõo Agro otsib TERAVILJA OSTU- JA MÜÜGIJUHTI

KÕO AGRO OÜ

25. aprill 2018

Vaklak otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

06. mai 2018

BASF otsib agronoomi

BASF UAB

26. aprill 2018

Uudised