Urmas Reimann: ise me oleme selle tee valinud

ASi Hiiu Kalur juhatuse liige Urmas Reimann ütles, et iga ettevõte peab sanktsioonidega eeskätt ise hakkama saama.

Reimanni sõnul peaks riik võimalikud abimeetodid läbi vaatama sektorite lõikes ning alles siis otsused langetama. „Kalameeste puhul aitaks seegi, kui mingi osa püütud kala ladustamist finantseeritakse,“ nentis Reimann. Sanktsioonid on kehtestatud 12 kuuks ning Reimanni sõnul on sel juhul võimalik püütud kala külmutada ning ladustada.

Merest püütakse enim kilu ning räime ja kuigi käimas on teavutuskampaania, mis soosib kodumaiste toodete tarbimist, see tema sõnul kalatoodete kohta ei käi. Nimelt eksporditakse väga suur osa toodangust ning isegi kui eestlased hakkaksid rohkem kalatooteid tarbima, ei avaldaks see märkimisväärset majanduslikku mõju.

Ta ütles ka, et kalandusettevõtetel tasuks mõelda nii alternatiivsetele turgudele kui ka uute kasutusalade juurutamisele, tuues näitena kalajahu tootmise.

Reimann uskus, et kui riigil on võimalik oma ettevõtteid abistada, siis seda ta ka teeb. „Pealegi oleme me ise selle tee valinud,“ ütles Reimann, kelle sõnul on tänavu 65 aastaseks saanud Hiiu Kalur näinud ka varem majanduslikut keerukaid aegu.

Osale arutelus

  • Pille Ivask

Põllumajandus.ee toetajad:

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Oilseeds Trade otsib PIIRKONDLIKKU ESINDAJAT

Oilseeds Trade AS

20. oktoober 2017

HILTI is looking for a SALES REPRESENTATIVE

Manpower OÜ

03. november 2017

Uudised