Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 15. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eestlased tõid raiespordi MMilt koju kaks hõbemedalit

Sveitsis Brienzis lõppenud raiespordi maailmameistrivõistlustel võitsid Eesti sportlased kaks hõbemedalit.

Laasimises oli edukas ka Taavi Ehrpais, kes tuli sellel alal profiklassis kuuendaks. Raievõistluste üldvõit läks seekord Saksamaale, meeskond koosseisus Alexander Genz, Uli Huber ja Marco Trabert kogus 4949 punkti. Ülekaal teiseks jäänud Šveitsi esimesest meeskonnast oli tuntav, Šveitsi võistlejad kogusid 4879 punkti. Kolmandaks tuli Itaalia meeskond, Eesti meeskonna kohaks jäi seekord kümnes.

Lisaks meeskondlikule maailmameistritiitlile viivad sakslased koju ka individuaalse maailmameistritiitli. Selle võitis Uli Huber 1676 punktiga. Teiseks jäi Norra sportlane Ole Harald Kveseth, kolmandaks Valgevene esindaja Shkudrou Siarhei.

Eestlastest parim oli viieteistkümnendale kohale jõudnud Andres Olesk, Taavi Ehrpais võitles välja kahekümne seitsmenda koha ja Sulev Toomingu kohaks jäi viiekümnes.

Kokku osales profiklassis 78 võistlejat. Eraldi arvestuses võistelnud juunioride maailmameistritiitel läks seekord Austriasse, võidukas oli Mathias Morgenstern. Teiseks tõusis Marek Lubas Slovakkiast, kolmandaks Tamas Repas Ungarist. Meie noormees  Jarro Mihkelson tõusis maailma viiendaks juuniorraiesportlaseks.

Järgmised raiespordi maailmameistrivõistlused toimuvad kahe aasta pärast Poolas.

Võistluste fotogalerii, tulemused ja protokollid on leitavad SIIT.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960