Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 28. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eesti künnimeistrid 2014 on Indrek Zilensk ja Jüri Lai

Eestit sõidavad esindama kündmise MMile Taanis – tavaatrade meistriklassis Indrek Zilensk ja pöördatrade meistriklassis Jüri Lai.

Künnivõistlusi peeti kokku neljas võistlusklassis: pöördatrade vaba- ja meistrite klass, noorkündjate klass ja meistrite klass tavaatradel. Pöördatrade meistriklassi võitjaks tuli Jüri Lai, tavaatrade meistriklassis Indrek Zilensk, noorkündjate klassis saavutas esimese koha Sander Martins, vabaklassi võistluse pöördatradel võitis Indrek Mägi. Võistlustel osalesid ka noorkündjaid nii Lätist, Leedust, Inglismaalt, Saksamaalt ja Soomest. Väliskündjate arvestuses saavutas esimese koha Ozols Janis (Läti).

Künnivõistluste ajalugu ulatub 1874. aastasse, regulaarselt on Eestis künnimeistrivõistlusi korraldatud aastast 1965, kuid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel korraldab Eesti Künniselts künnimeistrivõistlusi 2005. aastast ehk kümnendat korda. Igal aastal külastab kaks päeva kestvaid künnimeistrivõistlusi ca 2000 valdkonna spetsialisti, ettevõtjat ja huvilist.

?

Meistrite klass - pöördadrad
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960