Piimalehmade ja sigade kasvatajad saavad kätte erakorralise toetuse

17. detsembril valmisid PRIAs otsused Euroopa Liidu erakorralise toetuse maksmiseks 2115 piimatootjale kogusummas 7 920 998 eurot  ja 106 sealihatootjale kogusummas 2 639 806 eurot, mis hakkab nende kontodele jõudma järgmisel nädalal.

Toetuse eesmärgiks on anda Eesti piima- ja sealihatootjatele erakorralist toetust, mis aitaks neile osaliselt hüvitada pikalt püsinud turuhäiretest ning väga madalatest kokkuostuhindadest tingitud majanduslikku kahju. Toetus on mõeldud neile põllumajandustootjatele, kes oma toodangut tegelikult turustavad ning on halva turuolukorra tõttu kahju kannatanud.

Piimasektoris makstakse erakorralist toetust piimatootjale, kes tänavu 15. septembri seisuga pidas põllumajandusloomade registri andmetel vähemalt üht piimatõugu lehma. Seakasvatussektoris saavad toetust sealihatootjad, kes tänavu 15. septembri seisuga pidasid seakatku leviku tõkestamiseks kehtestatud III piirangutsoonis sigu või väljaspool III piirangutsooni emiseid. Samuti peab seakasvataja olema teatanud põllumajandusloomade registrile 1. mai seisuga peetavate sigade või emiste arvu tegevuskohas. Toetust ei maksta VTA ettekirjutuse alusel hukatud sea kohta, Maaelu Edendamise Sihtasutuselt seapidamise lõpetamise toetust taotlenud sealihatootjaile ega neile, kelle summa jääb alla 100 euro.

Toetusi makstakse loomade kohta järgmiste ühikumääradega: piimatõugu lehm – 85,65 eurot; siga – 27,24 eurot; emis – 13,62 eurot. Toetust rahastatakse Euroopa Liidu ja Eesti eelarvest.

Erakorralise toetuse saamiseks ei olnud loomakasvatajatel vaja PRIA-le taotlusi esitada, toetuste määramine toimub PRIA registrite osakonna menetletud andmete põhjal.

Lisa: Toetused maakondade lõikes

 

 

Lisa: Toetused maakondade lõikes
MaakondPiimalehma toetuse saajate arvToetuse summaSea toetuseToetuse summaEmise toetuseToetuse summa
saajate arvsaajate arv
HARJUMAA1554394701736418974
HIIUMAA4754130000
IDA-VIRUMAA901498880013650
JÕGEVAMAA1327592021311841900
JÄRVAMAA119117974371141400
LÄÄNEMAA902341670021498
LÄÄNE-VIRUMAA1609621068649957924981
PÕLVAMAA1425529560                        025135
PÄRNUMAA2298800540023133
RAPLAMAA16152160900112844
SAAREMAA15545137600323305
TARTUMAA134481439542412426484
VALGAMAA12534893822273969139337
VILJANDIMAA187678691128019381116362
VÕRUMAA1892272291210354500

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised