CLAAS allkirjastas Venemaa Föderatsiooniga Peterburi majandusfoorumi raames investeerimislepingu. Leping kinnitab, et ettevõttele määratakse ametlik nn Venemaa tootja staatus ja seega saab ta teraviljakombainide puhul õiguse samadele riiklikele toetustele, mis on kohalikel tootjatel. Eelleping allkirjastati eelmise aasta novembris Hannoveris Agritechnica messil.

- CLAAS avas kombainitehase Venemaal.
- Foto: Kati Plaamus Konekesko Eesti AS turundusjuht
Nõudlus tänapäevase saagikoristustehnoloogia järele püsib suur. Venemaal kasutatakse põllumajanduses praegu ainult 72 miljonit hektarit maad, kuigi põllumaaks sobivat ala on 122 miljonit hektarit.
CLAAS avas 2015. aasta oktoobris oma Krasnodari tehases täiendava tootmisliini, mis maksis ligikaudu 120 miljonit eurot. Uus tootmisala on umbes üheksa korda suurem kui endine tehas, hõlmates ligikaudu 45 000 ruutmeetrit. Tänu sellele kasvab aastane tootmismaht kuni 2500 kombaini ja traktorini.Tehnoloogiline unikaalsus ja ligipääs, mille poolest sarnaneb Krasnodari tehas ettevõtte CLAAS kodutehasega Harsewinkelis, võimaldavad varustada ka teiste sektorite ettevõtteid.CLAAS hakkas kasutatud masinaid Venemaale eksportima oma esimeste kohalike edasimüüjate kaudu 1992. aastal. Sellele järgnesid uued masinad ja esimesed Venemaa töötajad, kes vastutasid koolituse ning teeninduse eest. 2005. aastal sai ettevõttest CLAAS esimene välismaine põllumajandusmasinate tootja, kes kasutas Venemaal enda tootmisruume; sel ajal investeeriti umbes 20 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.