Keskühistu Eramets avaldab toetust Eesti põllumeeste protestiaktsioonile (M)ärkamine

Keskühistu Eramets avaldab toetust Eesti põllumees
Keskühistu Eramets avaldab toetust Eesti põllumeeste protestiaktsioonile...

Keskühistu Eramets, mille liikmed - metsaühistud koondavad suurimal arvul Eesti erametsaomanikke, toetab põllumeeste protestiaktsiooni (M)ärkamine!

„Väga paljud erametsaomanikud on ühtlasi ka põllumehed ning põllumeeste mured on ka metsameeste mured," kinnitab Keskühistu Eramets esindaja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas Kalle Põld. „Maaelu hääbumine paneb löögi alla ka metsanduse, mis on põllumajanduse kõrval samuti ülioluline tööandja just maapiirkondades. Metsakasvatamine ja põlluharimine on omavahel seotud läbi ühiste investeeringute ja tööjõukasutuse. Metsamehed nõuavad koos põllumeestega, et kõik, kellest sõltub praeguse kriisi lahendamine, teeksid selleks maksimaalseid jõupingutusi."

„Paljud põllumehed on kriisi tõttu jäänud raskustesse oma finantskohustuste täitmisega ning lahenduseks müünud metsamaad. Ostjateks on enamasti suurfirmad. Nii koondub metsamaa üha rohkem suuremate äriettevõtete kätte. Sellise koondumise mõjud maapiirkondadele ning metsamajandusekle tervikuna selguvad alles hiljem," lisab Põld.

Keskühistu Eramets kutsub kõiki metsaomanikke ja metsandustöötajaid osalema esmaspäeval, 12. septembril kell 13-15 ning kaasa elama ja kaasa mõtlema Tallinnas Riigikogu hoone ees toimuvale põllumeeste aktsioonile „(M)ärkamine!"

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised