Eesti Viljasalv ja Novalogic said valmis uue viljalao

Eesti Viljasalv ja Novalogic said valmis uue vilja
Eesti Viljasalv ja Novalogic said valmis uue viljalao

Eesti Viljasalve ja Novalogic OÜ klientidel on nüüd võimalus tuua oma vilja Jõgeva laienenud viljaterminali.

Novalogicu juhi Marek Linnutaja sõnul sai uus laopind valmis nädalapäevad tagasi ja nüüd on juba ka esimesed viljakoormad sees.

„Jõgeva terminali laiendamiseks oli väga lihtne põhjus – Kesk-Eesti piirkonnas pole siiani olnud ühtegi kvaliteetset ladustamiseteenust pakkuvat ettevõtet. Sellist mis suudaks pakkuda erineva suurusega pindasid erinevatele kultuuridele ning kaasaegset kiiret labori teenust. Kui siia juurde lisada lisaks veel oma territooriumil olev raudtee haru, millelt saab maha laadida nii puisteviljasid kui ka BB väetiseid ning pakkuda viimastele katuse alust ladustamist, siis usume et logistiliselt sobivas kohas olev ladu leiab kasutamist. Pealegi – viljade pinnad ja saagid peaksid 5-10 aasta jooksul kasvama, seega usume et kvaliteetsetest ladudest tuleb juba lähiajal puudus,“ selgitas Linnutaja. Ta lisas, et siiani oli Eesti Viljasalve ladudes pinda arvestuslikult kuni 15 000 tonni nisu ladustamiseks. „Sellele lisandub nüüd juurde veel ligi 20 000 tonni mahtu. Ehk igati arvestatav kogus.“

Klientide puuduse üle Linnutaja ei kurda - mahud kasvavad.
Klientide puuduse üle Linnutaja ei kurda - mahud kasvavad.

Klientide puuduse üle Novalogic ei kurda, pigem lähevad mahud iga aastaga suuremaks. „Novalogicu kliendibaas kasvab rahulikult aga kindlalt. Otsime põllumehi, kes hindavad sõnapidamist ning mõlemapoolset usaldust ning kes soovivad meiega koostööd teha. Sellel aastal saavad põllumehed vilja tuua nii Jõgevale kui Muugale, järgmisel aastal saab taas näha kuhu oma „teraviku“ suuname,“ rääkis Linnutaja.

Keeruline teravilja-aasta. „See aasta saab olema ülimalt keeruline ka teravilja sektorile. Kindlasti ei suuda kõik mehed oma võetud kohustusi ära täita ning satutakse veelgi rohkem sisendite ja viljaga tegelevate firmade „lõa otsa“. Nii nagu vanemad mehed räägivad, pole nii kehva aastat olnud juba 38 aastat. Ka masinate ning põllumaade sundmüük võib sellel aastal osutuda tõsiasjaks. Eks ole näha kui kõvasti pangad ja liisngufirmad suruma hakkavad? Ning suuremad sisenditefirmad ei tegele samuti heategevusega. Igal asjal on oma hind sealhulgas võlgade ajatamisel. Ühesõnaga – saab raske olema. Konkurentidest sellel aastal koostööd teeme Scandagraga, kes rendib Jõgeval samuti ladusid nagu meiegi,“ võttis sektoris toimuva kokku Linnutaja.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised