Tänavused Maaülikooli aasta vilistlased on Külli Annamaa ja Margus Ameerikas

Tänavused Maaülikooli aasta vilistlased on Külli A
Tänavused Maaülikooli aasta vilistlased on Külli Annamaa ja Margus Ameerikas

23. septembril toimunud Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel kuulutati maaülikooli aasta vilistlaseks Külli Annamaa ja Margus Ameerikas.

Eesti Maaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimehe Jaan Õunapuu sõnul on oluline see, et vilistlased ei kaotaks sidet kooliga. „Aasta vilistlase valimine on üks traditsioonidest, läbi mille tuuakse esile kooli tublimate vilistlaste tegevus. Tänavu valime me kooli sünnipäeva ja juubeliaasta puhul kaks aasta vilistlast. Mõlema inimese kohta saan öelda, et nad on kõigile meile, nii koolile kui kogu põllumajandussektorile, tuntud tegijad,“ lausus Õunapuu.

Inimene, kelle saab olla alati kindel. Aasta vilistlast, Eesti Taimekasvatuse Instituudi geenipanga juhatajat Külli Annamaad iseloomustas Õunapuu rektor Mait Klaasseni sõnadega: „Inimesed on need, kes loevad ja seda inimlikku, eeskujulikku ja hindamatu panusega tegevust, ei mõõda ükski graafik.“

„Annamaa on lõpetanud toonase Eesti Põllumajandusülikooli agronoomina 1992. aastal. Mitmed teda tundvad vilistlased ja kolleegid ütlesid, et tegu on südamliku, mõistva ja toetava inimesega, kelle peale võib olla alati kindel. Tal on suur organiseerimisvõime,“ lisas Õunapuu.

Külli Annamaa töötab 1999. aastast Eesti Taimekasvatuse Instituudi geenipanga juhatajana, eelnevalt oli ta Jõgeva Sordiaretuse Instituudis teraviljade osakonna agronoom.

Külli Annamaa sõnul ei saavuta elus üksi midagi. „Meie vilistlaskogu sai 21. septembril 15. aastaseks. Kõik mis me oleme teinud, oleme teinud koos. Ma tänan kõiki! Toetus maaülikooli poolt on samuti võrratu,“ lausus Annamaa.

Maaülikooli vilistlaskogu tuumik ja tänavused aasta vilistlased.
Maaülikooli vilistlaskogu tuumik ja tänavused aasta vilistlased.

Teadus ja päris põllumajandus tuleb viia kokku. Teine tänavune aasta vilistlane on Baltic Agro ASi arendusdirektor Margus Ameerikas.

„Margus Ameerikas on lõpetanud 1983. aastal EPA agronoomina, ta on omandanud 1993. aastal taimekasvatuse alal filosoofiadoktori kraadi. Ta on uurinud mineraalväetiste ja taimekaitsevahendite kasutamist ja nende mõju suviteraviljade saagikusele erinevatel muldadel,“ tutvustas Õunapuu. „Margus Ameerikasel on väga tihe side maaülikooliga, olles aastaid kooli külalislektor, ta on vilistlaskogu ja kuratooriumi liige. On korraldanud viljeluspäevi ja igatpidi oma tegevusega kaasa aidanud maaülikooli tegevusele. On jahimees, mesinik ja peab hobitalu.“

Margus Ameerikas lausus tänusõnad koolile, koolikaaslastele ja oma tööandjatele. „Ma tahan tänada ka oma tööandjaid, kes on nende aastate jooksul lasknud mul tegeleda sellega, mis mulle meeldib,“ lausus ta. Ameerikas tõi välja suurima probleemina selle, kuidas viia kokku teaduse uuringud ja rakendada need päris põllumajandustootmises. „Minu arust on seni nõrgim lüli teaduse ja praktilise põllumajanduse kokkuviimine, et seeläbi sünniks kasu mõlemale osapoolele. Seda olen oma tegevusega üritanud teha,“ ütles Ameerikas.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised