VitalFields sõlmis koostöölepingu ühe Euroopa suurima põllumajandusettevõttega

VitalFields sõlmis koostöölepingu ühe Euroopa suur
VitalFields sõlmis koostöölepingu ühe Euroopa suurima põllumajandusettevõttega

Põllumajandustarkvara pakkuv Eesti iduettevõte VitalFields sõlmis septembris koostöölepingu Euroopa ühe suurima põllumajandusettevõttega Spearhead International. Ettevõte võtab VitalFieldsi tarkvara peagi kasutusele üle 82 000 hektari põllumaa haldamisel viies riigis, kasvatades sellega idufirma teenuseid kasutavate põllumaade hulka 13 protsendi võrra.

„VitalFieldsi tarkvara aitab hetkel juba hallata ligi 600 000 hektarit põllumaad sadades farmides peamiselt Saksamaal, Eestis,  Poolas ja Ukrainas. Tänu Spearhead’i liitumisele võetakse tarkvara kasutusele veel 82 000 hektaril, mis tähendab VitalFieldsile ligi 13-protsendilist kasvu,“ kommenteeris VitalFieldsi tegevjuht Martin Rand.

Esimese sammuna alustatakse koostööd Spearhead grupi Poola tütarfirmaga Top Farms. „Spearhead peab oma põllumaade puhul eelkõige oluliseks kvaliteeti ja jätkusuutlikkust. VitalFieldsi tarkvara ja teenused aitavad võrrelda Spearheadi gruppi kuuluvate erineva suuruse ja asukohaga põllumaade saagikust ja kvaliteeti, tõstes sellega järjepidevalt põldude haldamise tõhusust ja majanduslikke tulemusi,“ kinnitas Rand. Kõikide süsteemiga liitunud põllumaade kohta sisestatud andmete põhjal pakub VitalFields ka soovitusi põllumaade tõhusamaks ja keskkonnasõbralikumaks haldamiseks.

„Agronoomide poolt elektroonilistesse põlluraamatutesse sisestatud andmed analüüsitakse ning selle põhjal pakutakse konsultatsiooniteenust.“ selgitas Rand.

TASUB TEADA

2011. aastal asutatud ja siiani pigem väikeseid ja keskmisi põllumajandusettevõtteid teenindanud VitalFields pakub põllumajandustarkvara, mis aitab põllutöid kavandada vastavalt ilmaandmetele, täita elektroonilist põlluraamatut ning kasutab põlluraamatu kannetest saadud infot, et koostada aruandeid saagikuse, väetiste kasutuse ja palju muu kohta. Ettevõttesse on Eesti, Inglismaa ja USA riskikapitalistide poolt tänaseks kokku investeeritud 2 miljonit dollarit.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised