Kohus kandis Tere uued juhid registrisse

Kohus kandis Tere uued juhid registrisse
Kohus kandis Tere uued juhid registrisse

Täna hommikul kandis Tartu maakohtu registriosakond piimandusettevõtte Tere uued juhid äriregistri B-kaardile, teatas Tere nõukogu liige Jaanus Mody.

Sellega lõppes Mody sõnul ka õigusliku määramatuse olukord ettevõtte juhtimises.

"Tere uus nõukogu ja juhataja Aivar Rehe täidavad oma ülesandeid ja teevad oma parima, et segadustest hoolimata tagada ettevõtte toimimine ja selle varade väärtuse säilimine," märkis Cobalt AB vandeadvokaat Jaanus Mody.

Nädala alguses kirjutas Äripäev, et Tartu maakohtu registriosakond peatas määrusega Tere emaettevõtte Elveda pankrotihalduri eelmise nädala otsuse, millega nimetati Tere uueks juhatajaks ekspankur Aivar Rehe. 

Elveda esindaja vandeadvokaat Veikko Puolakaineni sõnas toona, et on pankrotihalduri eelmise nädala otsused, millega nimetati Tere uus juhtkond ja nõukogu, on õigustühised ning Tere juhiks on jätkuvalt Oliver Kruuda.

"Tere endisel juhatajal Oliver Kruudal ei ole volitusi ettevõtte nimel tegutsemiseks ega esinemiseks, kõik volitused Terega seotud küsimusi lahendada ja otsuseid langetada on Tere juhatajal Aivar Rehel ning ettevõtte uuel nõukogul, mida juhib Tere emaettevõtte Elveda pankrotihaldur Maire Arm," lausus Mody. 

Hea teada:

Ettevõtte uude nõukogusse kuuluvad Elveda pankrotihaldur vandeadvokaat Maire Arm, piimatootja Halinga OÜ nõukogu esimees Teet Mõtte; aastatel 2005-2010 Teres juhtivatel ametikohtadel töötanud praegune Eesti Talleksi juhatuse esimees Taavi Toots ning viimastel aastatel Tere üle peetud vaidlustes kommertspankasid esindanud Cobalt AB vandeadvokaat Jaanus Mody.

Harju maakohtule esitati 20. oktoobril hagiavaldus, milles vaidlustati Tere ASi ainuaktsionäri päev varem langetatud otsus kutsuda tagasi ettevõtte nõukogu, ning uue nõukogu otsus juhatuse liikme tagasikutsumiseks.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised