Rakvere Farmid investeerib jõudsalt Eesti seakasvatusse

Rakvere Farmid investeerib jõudsalt Eesti seakasva
Rakvere Farmid investeerib jõudsalt Eesti seakasvatusse

Euroopa Komisjoni otsusega novembri alguses maha võetud kolmas tsoon Võrumaal ja Valgamaal ning osaliselt Viljandimaal ja Tartumaal, on viinud Eesti suurima seakasvataja AS Rakvere Farmid kuus farmi teise tsooni. Rakvere Farmid süsteemis viidi teise tsooni Tsooru, Vooru, Nurme, Lõve, Leebiku ja Piiskopi farmid, antud muutus puudutab kokku 37 000 nuumsiga aastas.

KScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm ütles, et antud otsuse valguses saab jälle hakata normaalselt planeerima sigade müüki, väheneb paberibürokraatia ning leeveneb nendest farmidest pärit sigade käitlemine Rakvere lihakombinaadi tapamajas, millega eelnevalt kaasnes ka eraldi märgistus ja müügipiirangud.

„Siiski jäid Rakvere Farmid süsteemi kuuluvad kolm Kesk-Eestis asuvat farmi praegu endiselt kolmandasse tsooni, kuid loodame, et ka need saame maksimaalselt aasta pärast kolmandast tsoonist välja. Selleks peavad nii seakasvatajad, jahimehed kui ka riik ühiselt tööd tegema ning peatama metsas endiselt jõuliselt leviva metssigade populatsiooni. Seakatk on endiselt meie ümber ning peame tegema kõik endast oleneva, et see enda farmidest eemal hoida arendades sealjuures enda seakasvatussüsteemi edasi. Oluline siinjuures on märkida lõpptoodangu kvaliteedi olulisust, kus ei tohi teha järeleandmisi ning säilitada kontroll kogu väärtusahela üle n-ö farmist toidulauale,“ lisas Soorm.

HKScan Estonia seakasvatusdivisjoni direktor Mati Tuvi rõhutas, et Eesti suurima seakasvatajana jätkatakse efektiivsust tõstvate investeeringutega algtootmisesse, mille eesmärk on parandada bioloogilist tootmisprotsessi. „Raskel ja heitlikul ajal on ellujäämiseks bioloogiline efektiivsus eriti oluline. Seakasvatuses oleme tänu tõhusale aretustööle ja hoolsamale sigade käsitlusele suurendanud aastaemise kohta võõrutatud põrsaste arvu 27 põrsalt 29 põrsani ja järgmise aasta lõpuks tahame saada juba 30 võõrutatud põrsast igalt emiselt. Keskmine nuumikute juurdekasv on tänavu ületanud juba 900 g ööpäevas. Lisaks tegeleme aktiivselt nuumakohtade renoveerimisega, mis tagab efektiivsema ja keskkonnasõbralikuma tootmise ning parandab loomade heaolu. Uutes seakasvatusruumides on kvaliteetsem õhk, parem valgustus ja hästi reguleeritav optimaalne temperatuur vastavalt igale vanusegrupile. Erilise fookuse oleme sel aastal pannud ka paremale sööda väärindamisele, kus parandame retsepte ja vaatame üle tooraine kvaliteedi. Kui sööt on täpselt optimeeritud ja seale hästi omastatav, siis paranevad nii sea juurdekasv kui ka söödaväärindus ja ühtlasi väheneb ka farmi lämmastiku emissioon keskkonda,“ selgitas Tuvi.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised