Eurosaadikud: Küülikud vajavad rohkem ruumi

Eurosaadikud: Küülikud vajavad rohkem ruumi
Eurosaadikud: Küülikud vajavad rohkem ruumi

Liikmesriigid peaksid julgustama küülikukasvatajaid loobuma tavapäraste täiustamata puuride kasutamiseset ning asendama need loomade jaoks tervislikumate, kuid samas taskukohaste alternatiividega, näiteks pargisüsteemiga.

Küülikute heaolu paranemine aitaks ennetada haigusi ning vähendada antibiootikumide kasutamist. Nii leitakse jaanuaris Europarlamendi Põllumajanduskomitees vastu võetud mitte-seadusandlikus resolutsioonis.

Euroopa Komisjonilt oodatakse juhiste ja EL-üleste soovituste koostamist toiduks kasvatatavate küülikute tervise, heaolu tagamise ja pidamistingimuste kohta.

Väljastpoolt EL imporditud küülikuliha peab vastama EL-s kehtivatele toiduohutuse ja loomade heaolu nõuetele. Et vältida alternatiivsete pidamissüsteemide kallidust, peaks Komisjon rohkem seda sektorit toetama ning korraldama müügiedendust küülikuliha tarbimise suurendamiseks.

Eurosaadikud soovitavad sihipärast toetust uute kohustuslike meetmete kõrge finantskulu leevendamiseks ning maaelu arengu fondide kasutamist nende põllumeeste toetamiseks, kes otsustavad kõrgemate heaolu standardite kasuks.

Europarlamendi põllumajanduskomitees vastu võetud resolutsioon tuleb arutlusele ka Europarlamendi täiskogu istungil, võimalusel juba märtsikuus.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised