Taimekahjustajate monitooring algas taas

Taimekahjustajate monitooring algas taas
Taimekahjustajate monitooring algas taas

Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) alustas 2017. aasta taimekahjustajate monitooringuga, et koguda infot tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisest.

Vaatlusi teostatakse Eesti erinevates piirkondades igal nädalal maist juulini ning kogutud informatsioon kuvatakse interaktiivsete kaartidena käesoleval kodulehel.

Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta. Teadmine taimekahjustajate levikust võimaldab tõrjetööde õigeaegset alustamist, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist.

Parema ülevaate saamiseks taimekahjustajate levikust ootab ETKI kõigilt taimekasvatajatelt informatsiooni kergesti äratuntavate kahjurite – kartulimardikas, hiilamardikas rapsil ja lehetäid teraviljadel, esinemise kohta. Sel aastal aitavad andmeid koguda ka nõustajad Tartu-, Pärnu-, Valga-, Viljandi-, Võru- ja Saaremaalt.

Tõrjekriteeriumi ületava kahjurite esinemise kohta saata informatsioon (kahjustaja, kahjustatud kultuur, kuupäev, koht (küla, vald)) aadressile pille.soovali@etki.ee

Eesti Taimekasvatuse Instituut monitoorib taimekahjustajaid alates 2014. aastast. 

Täpsem info: Pille Sooväli, pille.soovali@etki.ee, tel 776 8375.

Vaatluspõldude võrgustik

2016. aastal vaadeldi taimekahjustajate esinemist ja levikut 275 kohas 524 põllul.

Monitooringuga kaetud põllukultuuridele 2016. aastal kasutada lubatud taimekaitsevahendid ja nende efektiivsus taimekahjustajate tõrjel on välja toodud järgnevates tabelites SIIN

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised