Suvel selgub Eesti parim talutoit

Suvel selgub Eesti parim talutoit
Suvel selgub Eesti parim talutoit

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab juba teist aastat järjest parima talutoidu valimise, mille eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd. Parimad talutoidud selguvad seitsmes erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 8. juulil Võrus toimuval talupäeval.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhi Kalle Lieberti sõnul sündis parima talutoidu konkurss soovist tunnustada meie usinaid talunike ja innustada neid tegelema tootearendustega, mis muudaks neid konkurentsivõimeliseks nii siin kui välismaal. Parimatest parima talutoidu valimise ja tunnustamise vajadust kinnitasid ka talunikud, mida näitas ka juba eelmisel aastal suur osalejate arv. “Sel aastal ootame konkursile veelgi rohkem osalejaid, sest lisaks ettevõtmisega kaasnevale tähelepanule, ootab kategooria võitjat ees ka hinnaline ja praktiline auhind – turundustugi võidutootele,” ütles Liebert.

2017. aasta parim talutoit selgitatakse välja seitsmes erinevas kategoorias:
• Parim piimatoode (k.a. sõretoode)
• Parim pagaritoode
• Parim lihatoode
• Parim maius
• Parim keedis
• Parim tervisetoode
• Parim jook

Seitsme kategooria hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib konkursi peaauhinna*.

Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 14. juulil Tallinnas Academic Food Lab’is. 2017. aasta parim talutoit kuulutatakse välja 8. juulil Võrus toimuval talupäeval.

Hindamiskomisjoni kuuluvad toidublogijad, kokad, turunduseksperdid ning kaupluste esindajad. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm.

Konkursil osalemiseks palume registreeruda siin: “Parim talutoit 2017”

MIS ON MIS

Parima talutoidu valimine on osa Talupidajate Keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast “Ehtne talutoit”, mille eesmärgiks on teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ning mitmekesisust. “Ehtsa talutoidu” tutvustamisel on kasutatud PRIA turuarendustoetust. Parimat talutoitu valitakse Eestis teist aastat järjest. Eelmise aasta Parim talutoit 2016 võitja oli Pajumäe talu mahe keefir.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised