Suur fotogalerii: Agrovizija 2017 üllatas mitmekesise valikuga

Suur fotogalerii: Agrovizija 2017 üllatas mitmekes
Suur fotogalerii: Agrovizija 2017 üllatas mitmekesise valikuga

Viimastel aastatel on Leedu suurim põllumajandusmess Agrovizija toimunud igal teisel aastal juuni lõpus. Baltic Agro AS korraldas meie põllumajandustootjatele õppereisi messile, kus oli võimalik tutvuda uuema põllutehnikaga ja jälgida erinevate tootjate katselappe ning kuulata nende taimekasvatuse ja -kaitse alaseid nõuandeid.

Eestikeelsed esitlused tegid näiteks Rapool, ChemCentras, Yara, Bayer, Syngenta, BASF, Monsanto ja Adama.

Lisaks imeilusale soojale suveilmale üllatas mess mitmekesise valikuga. Messiala laius 35. hektaril, kohal oli üle 50ne eksponendi, külvatud oli peaaegu 700 katselappi. Sajad katsed näitasid kuidas saab kasvatada maisi, söödapeeti, kartulit, rapsi, nisu, kaera, rukist, otra, hernest, uba ja erinevaid rohumaakultuure. Esmakordselt oli messialal võimalik näha läätse, lupiini ja kanepi katselappe.

Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas pidas oluliseks eelkõige seda, et mess on mõeldud professionaalsele tootjale. „Tänavune mess toimus juba üheteistkümnendat korda ja see on neil väga hästi käima läinud. Mulle meeldib siin see, et mess on suunatud tegevpõllumeestele. Siin ei ole midagi muud, mis meil tavapäraselt kipub olema - kõik pakutav on professionaalidele kasutuseks,“ lausus ta. „Kindlasti tasub siia tulla meie tootjatel, sest ühe päevaga on võimalik saada turul toimuvast väga hea ülevaade.“

Margus Ameerikas ei tahtnud välja tuua midagi sellist, mis oli see üks ja hetke ägedaim asi, pigem oli tema sõnul suureks plussiks just mitmekesisus – igaühele midagi, mis just teda huvitab, on see siis katsepõllud ja seal kasutatud väetised ja taimekaitse või siis põllutehnika. „Kui üldse midagi negatiivsemat välja tuua, siis oleks tahtnud näha natuke rohkem rohumaaviljeluse poolt – uusi kultuure ja agrotehnikat,“ kommenteeris Ameerikas.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised