Noored põllumajanduses: Eestit esindab Youth Ag-Summitil Mariliis Holm

Noored põllumajanduses: Eestit esindab Youth Ag-Su
Noored põllumajanduses: Eestit esindab Youth Ag-Summitil Mariliis Holm

Tippkohtumine Youth Ag-Summit on üle ühe aasta toimuv globaalne noorte konverents, mille eesmärk on inspireerida ja ühendada järgmise põlvkonna noori juhte põllumajanduses ning sellega seotud valdkondades. Konverents toimub 9.–13. oktoobril 2017.

Aastal 2017 kohtuvad Brüsselis, Belgias kogu maailmast pärit 100 noort arvamusliidrit vanuses 18–25, et luua avatud arutelu ühe maailma kõige probleemsema küsimuse teemal: kuidas nälgivat planeeti toita?

Peale eelmiste, Kanadas ja Austraalias peetud kohtumiste, toimub selle aasta kohtumine esimest korda Euroopa linnas. Tippkohtumine Youth Ag-Summit on osa Bayeri põllumajandushariduse programmist ning on suunatud toidu- ja põllumajandusvaldkonna alase teadlikkuse tõstmisele üle kogu maailma. Teevad nad seda konverentsi koostöös partneritega Groene King ja Fédération des Jeunes Agriculteurs.

49 riigist valitud esindajad vanuses 18–25 jagavad ühist huvi põllumajanduse vastu ja omavad nägemust näljavabast maailmast. Tippkohtumisel jagatakse omavahel mitmekülgseid kogemusi ja töötatakse üheskoos uuenduslike, jätkusuutlike ja rakendatavate lahenduste loomiseks globaalse toidujulgeoleku probleemidele. Viie päeva jooksul töötavad väljavalitud gruppidena projektides ja osalevad erialastel ringkäikudel ning kuulavad ekspertidest külaliskõnelejate ettekandeid. Nende eesmärk on leida uusi konkreetseid ideid ülemaailmse põllumajanduse arengu edendamiseks ning rakendada neid teadmisi kodus.

„Põllumajandustööstus saab tugevasti panustada mõnedesse ÜRO säästliku arengu peamiste eesmärkide saavutamisse, kuid see vajab ka järgmise põlvkonna aktiivset osalust. Tippkohtumise Youth Ag-Summit eesmärk ongi pakkuda noortele arvamusliidritele võimalust arendada oma ideid, jagada teistega oma seisukohti ja uurida kaasaegse põllumajanduse rolli nälgiva planeeti toitmisel,“ ütles Bayer AG juhatuse liige ja taimekaitse divisjoni juht Liam Condon.

Osalejad valiti esseekonkursiga

Osalemiseks kvalifitseerumiseks tuli kandidaatidel esitada 1500-sõnaline essee toidujulgeoleku teemal. Kokku esitati 1875 esseed 95 riigist, mida hindas erialaekspertidest koosnev komisjon.

Mariliis Holm, kelle essee keskendus toidupuuduse probleemi lahendustele, jagas oma heameelt valituks osutumise üle. „Ma olen elevil, et osutusin valituks esindama Eestit saja lõpliku delegaadi seas – see pingutus oli vaeva väärt! Tegemist on ainukordse võimalusega alustada koostööd kolleegidega üle kogu maailma, laiendada oma teadmisi põllumajandusteemaliste väljakutsete lahendamiseks ning viia ellu konkreetseid ideid teadmisega, et mind toetab tugev rahvusvaheline noorte võrgustik,“ rääkis Holm ja lisas, et tippkohtumine Brüsselis vōimaldab tal astuda sammukese lähemale tema jaoks olulise küsimuse lahendamisele: Kuidas toita maailma keskkonnasäästlikult ning tagada söömisest tulenev nauding aastal 2050?

Valitud delegaadid on pärit 49 riigist: Argentiinast, Austraaliast, Bangladeshist, Belgiast, Boliiviast, Botswanast, Brasiiliast, Kanadast, Tšiilist, Hiinast, Kolumbiast, Taanist, Ecuadorist, El Salvadorist, Eestist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Guatemalast, Ungarist, Indiast, Indoneesiast, Iirimaalt, Itaaliast, Jaapanist, Keeniast, Leedust, Malaisiast, Nepalist, Madalmaadest, Uus-Meremaalt, Nigeeriast, Paraguayst, Filipiinidelt, Poolast, Venemaalt, Lõuna-Aafrikast, Hispaaniast, Sri Lankalt, Rootsist, Tansaaniast, Taist, Türgist, Ugandast, Ukrainast, Suurbritanniast, USAst, Vietnamist ja Zimbabwest.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised