Eile, Rukkimaarjapäeval, lõigati pidulikult rukkikuningas Hans Kruusamägi põllult Lääne-Virumaal Simunas esimene sümboolne rukkivihk Eesti Vabariigi juubeli auks mullu augustis külvatud põllult.

- Rukkikuningas Hans Kruusamägi.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Üle Eesti külvati möödunud sügisel kokku 2526 hektarile 134 rukkipõldu.
Aktsiooniga teevad põllumehed koos möldrite ja pagaritega Eestile kingituse –3. juunil 2016 sõlmisid Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumeeste Keskliit, Tartu Mill möldrite esindajana ja Leibur leivatootjate esindajana vastavasisulise koostööleppe.
Eelmise aasta 24. augustil korraldati rukkikuninga Hans Kruusamäe maadel Väike-Maarja vallas suur külvipäev, millega sai rukkiaktsioon alguse. Kõik aktsiooniga liitunud rukkikasvatajad üle Eesti said oma juubelipõldude tähistamiseks vastava viida, et ka tarbijad näeksid, kust tuleb Juubelileiva valmistamiseks kasutatav rukis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Juubeliviljast valminud esimene leib lõigatakse pidulikult lahti 17. novembril Eesti Rahva Muuseumis toimuval põllumajanduskoja lõikuspeol.
Ettevõtmise korraldas Eesti Rukki Selts ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.
Simunas võeti rukist

52 fotot
- Simunas võeti rukist
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.