Puuviljakasvatajale abiks: automatiseeritud harvenduslõikus Darwin SmaArt kaamera­süsteemiga

Puuviljakasvatajale abiks: automatiseeritud harven
Puuviljakasvatajale abiks: automatiseeritud harvenduslõikus Darwin SmaArt...

Järgmisel nädalal toimub Hannoveris taas maailma suurim põllumajandusmess AGRITECHNICA. Nagu ikka otsime meie välja need parimad palad, mida tasuks kindlasti uudistama minna. Aiandustootjatele on selleks kindlasti Fruit-Teci leiutis Darwini SmaArt kaamerasüsteem.

Viljade koguse reguleerimine taimedel, ehk õite ja viljaalgete lõikamine, on üks olulisemaid meetmeid, mida kasutatakse intensiivsespuuviljakasvatuses, et tagada turustamiseks vajalik vilja suurus ja kvaliteet. Suurim väljakutse mehaanilise harvendamise või lõikuse juures on lõikuse määra ja spindli kiiruse optimaalne seadistamine.

Fruit-Teci leiutis Darwini SmaArt kaamerasüsteem asendab subjektiivse silma järgi hindamise objektiivse kaamera abil tuvastamisega. Selle saavutamiseks määrab harvendusspindli ees paiknev kaamera iga puu õisiku tiheduse ja edastab reaalajas andmed pardaarvutile. Kasutades algoritmi, seadistab arvuti seejärel sobiva spindli pöörlemiskiiruse ning reguleerib harvendusseadet. Viimane koosneb spindlist, mille külge on asetatud kuus nöörvarrast, mis eemaldavad õied pöörlemise teel. Harvendamise intensiivsust määrab suuresti spindli kiirus.

Lisavõimalusena saab süsteemi ühendada GPS-vastuvõtjaga, mida rakendades on võimalik tuvastada iga üksiku viljapuu õisiku arenemisjärk ja vajalik spindli pöörlemiskiirus ning võrrelda neid hiljem saagikuse andmetega.

Automatiseeritud mehaanilise seadmena võib Darwini SmaArt kaamerasüsteem asendada käsitsi ning kemikaalide abil harvendamise. Vaadates masina suurt jõudlust ning harvendamise taset, mis põhinevad objektiivsetel näitajatel, võib eeldada, et mehaaniline harvenduslõikus leiab tulevikus suuremat heakskiitu.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised