Piimatoodete müüjal maksmata arvete tõttu lahjem käive

Piimatoodete müüjal maksmata arvete tõttu lahjem k
Piimatoodete müüjal maksmata arvete tõttu lahjem käive

Piimatoodete müüja Navigaatori käive langes mullu poole võrra, sest klientide arved on maksmata ning valuutakursid ebasoodsad. Samas suutis ettevõte kahjumist välja tulla.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et piimatoodete hulgimüügiga tegeleva Navigaator OÜ müügitulu langes mullu 46 protsenti, 6,00 miljoni euroni. Ärikasum ulatus 115 713 euroni, veel 2015. aastal saadi 468 275 eurot kahjumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt 5 inimest (sama palju kui aasta varem). Käive töötaja kohta langes 46 protsenti, 1,2 miljoni euroni. Keskmine brutotasu jäi samaks ning oli 1598 eurot kuus.

Ettevõte tegeleb peamiselt vahendusega. Vahenduskaupadeks on piima-, lõssi- ja vadakupulber, piimarasv ning või. Kogu vahendustegevus toimub väljaspool Eesti Vabariiki.

"Müügitulu on langenud, aga miinustest tulime välja ja tulem on positiivne,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes.

Navigaatori juhatus kirjutas, et peamiselt arveldavad nad USA dollarites ja seetõttu on valuutarisk suur. „Venemaa sanktsioonide ja nafta hinnalanguse tõttu on rubla kurss dollari suhtes langenud, arved kauba eest on tasumata ja kui neid tasutakse, siis kindlasti mitte 100protsendiliselt,“ teatas ettevõte. Ukraina olukord on firma juhatuse hinnangul aga täiesti lootusetu.

OÜ Navigaator eesmärgiks järgmisel majandusaastal on jätkata sama tegevust. Igasuguste riskide maandamiseks on loodud sellised ettevõtted nagu Navigator- Kazakhstan Ltd. (Kasahstanis), Navigaator-Milk Ltd.(Moskvas) ja Milk-Est Ltd (Ukrainas). Eelpoolnimetatud ettevõtete seotus OÜ-ga Navigaator on läbi juhatuse liikme. 

Ettevõtte omanikud on Aleksandr Vasjonkin (50 protsenti), Vesta Naumova (25 protsenti) ja Olga Vasjonkina (25 protsenti). 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised