Millised maksumuudatused ootavad ees FIEdest maaettevõtjat?

Millised maksumuudatused ootavad ees FIEdest maaet
Millised maksumuudatused ootavad ees FIEdest maaettevõtjat

Kõige kiiremini ja mugavamalt saad teada millised maksumuudatused ootavad ees FIEdest maaettevõtjaid, kui kuulad Äripäeva teemaveebi www.pollumajandus.ee veebiseminari „Maksumuudatused FIEdest maaettevõtjatele“.

Veebiseminar toimub 29. jaanuaril 2018 ja selle viib läbi pikaajalise koolituskogemusega atesteeritud maaettevõtlus- ja finantskonsulent Aino Vooro.

Alates 1. jaanuarist 2018 muudetakse füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) ettevõtlustulu maksustamise reegleid, samas muudetakse ka sotsiaalmaksuseadust.  Üks muutuse eesmärk on luua füüsilisest isikust ettevõtjale (FIE) äriühinguga sarnane maksukeskkond, mis muudab selle praegusega võrreldes soodsamaks. Muutustega antakse FIE-dele võimalus teha töötajatele kehtestatud maksusoodustusi või sotsiaalseid tagatisi.

Teenitud ettevõtlustulult peab FIE tasuma sotsiaalmaksu, mille maksmisele on kehtestatud nii alam- kui ülempiir, sotsiaalmaksu ülempiiri vähendatakse 15-kordselt töötasu alammäärade aastasummalt 10-le, antud muutusega väheneb ülempiir 33 protsenti.

FIE-le on haigestumise korral tehtud muudatusi sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ja haigushüvitise arvestamisel.

Neid ja kõiki teisi FIE-de maksustamise ja raamatupidamisega seonduvaid probleeme, mis puudutavad maaettevõtjaid käsitleme 29. jaanuaril veebiseminaril „Maksumuudatused FIEdest maaettevõtjale”.
Veebiseminarile saab registreeruda SIIN

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades evelin.syld@aripaev.ee või helistades tel. 667 0209.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised