(Sisuturundus) A.Tammel AS: Äris on märksõnaks usaldus

Firma asutaja ja omanik Arvi Tammel
Firma asutaja ja omanik Arvi Tammel

Ametlikult tänavu 25. tegevusaastat tähistava A.Tammel ASi äriidee sai alguse 1989. aastal toimunud künni maailmameistrivõistlustelt Norras, kus esmakordselt osalesid Eesti kündjad koos eestvedaja ja treeneri Arvi Tammeliga. Võistluste käigus loodi sidemed kuulsate norra atrade tootja Kverneland esindajatega ning alguse sai aastakümneid kestnud koostöö.

Mõni aasta hiljem külastasid tehase esindajad Eestit ja vormistati esimesed tellimused. Kõnekas on fakt, et kõige esimene tellimus kirjutati toona Tallinna Lennujaama restoranis lendu oodates piltlikult öeldes salvrätiku peale. Sellest sai alguse partneritevaheline usaldus, mis on A.Tammeli märksõnaks olnud juba enam kui veerandsada aastat.

Tegutsetakse kogu Baltikumis. 1992. aasta septembris registreeris Arvi Tammel firma, mis hakkas importima ja müüma Eesti turul tuntud Norra firma Kverneland atru, külvikuid, niidukeid ja teisi masinaid. Tänasel päeval imporditakse, müüakse ja hooldatakse enam kui 25 Euroopa suurema tootja põllumajandusmasinaid Eestis, aga juba seitse aastat ka Lätis ja Leedus. Kusjuures ettevõte valikus on ka spetsiifilisemat tehnikat, nagu masinad küüslaugu kasvatamiseks või juurviljade koristamiseks ja muud.

A.Tammel ASi areng on olnud nende aastate jooksul märkimisväärne. 2000. aastal asutati ettevõtte esindus Saaremaal, kolm aastat hiljem valmis uus müügikeskus Jõgeval. 2005. aastal osteti Leho Kaubandus OÜ Viljandis, kaks aastat tagasi Türi Bel-Est OÜ ning valikusse tulid taas Belarus traktorid, mida sellest aastast müüakse ametlikult ka Soomes. 2015. aastal valmis Jõgeval uus laohoone, laiendamist ootab Türi Bel- Esti müügihall.

A.Tammel ASi juhatuse liige Indrek Tammel nendib, et masinate ja varuosade müügi kõrval on väga tähtis ka seadmete hoolduse ja remondi tagamine. „Oleme perefirma, kus kõik otsused tehakse siinsamas ja kiiresti. Meie tugevuseks on usaldusväärsus nii meie tarnijate kui ka klientide juures. Oleme põllumajandusturul üks pikema ajalooga masinate müüjaid, kes on orienteerunud pigem kvaliteetsele tehnikale kui odavale hinnale.“

 

A.Tammel AS kontor Jõgeval
A.Tammel AS kontor Jõgeval

Täna töötab A.Tammel ASi grupis kokku 28 inimest – kaks Saaremaal, viis Türil, viis Viljandis ja 16 Jõgeval. Traditsiooniliselt peetakse koos jõulupidu ja suvepäevi, samuti tähistatakse sünnipäevi. Müügi- ja hooldusmeestel võimaldatakse käia tehaste koolitustel end täiendamas ja uue tehnikaga tutvumas ning sageli korraldame ka tootjate koolitusi ettevõttes Jõgeval.

„Kogu meie äri, investeeringud, tootevalik ja laienemine sõltub otseselt sellest, kuidas läheb põllumajandustootjatel. Elame koos tootjatega üle raskemaid ja paremaid aegu ning loodame, et tulevikus läheb meil kõigil paremini!“ ütleb Indrek Tammel, tänades kõiki kliente ja koostööpartnereid usalduse ning põnevate aastakümnete eest.

Vaata lisa: www.atammel.ee


Äripäev AS Juubelileht.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised