Sõrra: Eesti põllumajandus on tehnoloogiliselt Soomest ees

Põllumeeste keskliidu asepresidendi Jaan Sõrra sõnul on meie põllumajanduse tehnoloogiline tase uutest ELi liikmesriikidest enim arenenud ning mööda oleme läinud ka juba Soomest.

"Kui me vaatame näiteks meie piimafarme, siis on farme, kus kliimat juhib ilmajaam, väga palju on lüpsiroboteid, mida arvutitega juhitakse," rääkis ta intervjuus ETV saatele "Terevisioon" ning lisas, et ka kombainid ja traktorid sõidavad põllu peal juba GPSidega.

"Kuna ma olen ka päris palju Euroopa põllumajandust näinud, julgen öelda, et uutest liikmesriikidest on Eestis tehnoloogiline tase kõige rohkem arenenud," märkis Sõrra ning kinnitas, et Eesti põllumajandus on tehnilise taseme poolest ka Soomest mööda läinud.

Sõrra sõnul on Eestis põllumajandusse järgi jäänud 17 000 inimest koos töötajatega, suure osa tööst teevad ära tehnoloogiliselt täiustatud masinad.

Toitu toodavad turule kuskil 2000 põllumeest ja 200 neist toodavad kuskil 80% Eesti toidust, piimatootmises on nii, et 100 suuremat piimatootjad toodavad 95% piimast, sõnas Sõrra.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised