Tartu Agro jõudis toetuste abiga taas kasumisse

2009. aastal ligi 5 miljonit krooni kahjumit saanud Tartu Agro jõudis tänu riiklikele põllumajandustoetustele 2010. aastal taas kasumisse.

2009. aastal oli Tartu Agro käibeks 78,8 miljonit krooni ja kahjumiks 5 miljonit krooni. 2010. aasta käive ulatud 89,9 miljoni ja kasum 8,7 miljoni kroonini.

"Eelmine aasta läks paremini kui 2009, käivet tuli pea 90 miljonit krooni," rääkis Tartu Agro juht Aavo Mölder Äripäevale. Ta tõdes samas, et 14 miljoni kroonise toetuseta poleks see õnnestunud. Riiklik toetus moodustab ca 13% Tartu Agro realiseerimismahust, lisas Mölder.

Mölderi sõnul tegeleb Tartu Agro kõigega: kasvatab teravilja, peab piimalehmi ja sigu. Kuna eelmise aasta teraviljasaak oli kesine, tuli ettevõttel söödateravilja juurde osta ja selle eest üsna kallist hinda maksta.

Toorpiima hinna tõus on Tartu Agrole aga hästi mõjunud. "Meil teeb iga 10 senti piima hinda miljoni, sest realiseerimise maht on 11 000 tonni," selgitas Mölder.

Tartu Agro teenib elussigade Venemaale vedamiselt ligi 3 eurot kilogrammi kohta rohkem kui saaks sigade müügist Eestis tegutsevatele lihakombinaatidele. Lisaks veetakse nuum- ja tapapulle Türki.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised