Hiinlastel huvi Eesti põllumajanduse vastu

Eestit külastav Hiina põllumajandusministeeriumi 20-liikmeline delegatsioon otsib kontakte Eesti põllumajandusettevõtetega, et elavdada kahe riigi vahelist kaubanduskoostööd.

Hiina on Eesti kaubanduspartnerite hulgas praegu 11. kohal ning viimastel aastatel on märgata kaubavahetuse hoogustumist, vahendas eileõhtune "Aktuaalne kaamera".

Eile käis Hiina delegatsioon Kadarbiku talus, toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuses, Eesti tõuloomakasvatajate ühistus ja OÜ-s Estonia.

Hiinlased otsivad üle maailma ja sealhulgas ka Eestis maad ja tootmisettevõtteid, et Hiina jaoks toitu toota, sest arvestades oma suurt elanikkonda pole neil piisavalt põllumaad.

"Nad tunnevad huvi tehnoloogiliste teadmiste vastu - millist tehnikat me kasutame, kuidas on organiseeritud meie põllumajandus, kuidas on organiseeritud kontroll- ja järelvalveorganite töö, samuti uuritakse meie lähiajaloo kohta, kuidas me läksime riiklikult omandilt, riiklikult põllumajanduse korralduselt üle eraomandil baseeruvale põllumajanduslikule tootmisele," rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja lisas, et Eesti oleks rahul, kui me suudaks mõne niðitootega Hiinas ilma teha.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised