Kalurid kinnitasid räimekasti külge katseks hülgepeletajad

Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi teadlased katsetavad koostöös Saaremaa kaluritega käesoleval aastal ainulaadseid seadeldisi, mis peaksid peletama kaluritele palju peavalu valmistavad hülged mõrdade lähedusest.

“Tegemist on elektrooniliste seadmetega, mis tekitavad hüljestele ebameeldivalt tugevat heli, mille mõjupiirkond ulatub seadme juurest 50–100 meetri kaugusele ja niisiis peaks olema sellega võimalik kaitsta tervet räime seisevnoota,” lausus Eesti mereinstituudi kalabioloogia ja kalanduse osakonna juhataja Markus Vetemaa ajalehele Meie Maa.

Vetemaa paigaldas koos kaluritega hülgepeletajad teisipäeval ja kolmapäeval kahte kohta Saaremaal – Sõrves ja Nasval. Peletajad on kinnitatud kahe räimekasti külge ja peavad umbes kuu jooksul teadlastele aimu andma, kas need hüljestele mõju avaldavad ja kas kalasaak jääb seetõttu hüljestest puutumata.

Eestist valiti Saaremaa katsekohaks välja just seetõttu, et siin on suur hüljeste populatsioon ja siin teevad hülged kalurite püünistele kõige suuremat pahandust.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised