VIDEO: toorpiima nappus tagab Trigoni piimaäri edu

Eestis on lähiajal tekkimas toorpiima puudus, Venemaal seevastu on see juba tugevalt päevakorras ning sel põhjusel näeb osanik Joakim Helenius Trigon Dairy Farmil ka börsiettevõttena suurt potentsiaali.

Praegu peetakse läbirääkimisi rahvusvaheliste investorite ja pankadega ning lähema aasta jooksul loodetakse saada 30 kuni 50 miljoni euro eest investeeringuid, ütles Helenius. Seejärel toimub ka Tallinna börsile tulek ehk IPO, mille mahuks kujuneb Heleniuse sõnul 50 kuni 100 miljonit eurot.

Trigoni äriidee seisneb selles, et Trigoni piimafarmid püüavad nii Venemaal olevat kui ka Eestis peagi tekkivat toorpiima nappust vähendada ja tööstustele piisavas koguses toorainet pakkuda. Helenius kiitis Eesti piimakarjasid ja piimakarjaäri ning nimetas seda äärmiselt efektiivseks ning lisas, et siinsed farmid on suuremad kui Lätis, Leedus, Soomes või Rootsis.

Peterburi lähistel avada plaanitavaid Trigoni farme hakkavad juhtima eestlased ning farmide ülejäänud tööjõud, kes saab olema kohalik, koolitatakse välja siin. Samuti viiakse siit Venemaale farmides elama hakkavad lehmad.

Helenius rääkis ka, et Venemaa valitsus ja Peterburi kuberner on Trigoniga heades suhetes ning investeeringud Venemaa põllumajandussektorisse on väga oodatud. Toorpiima tootmist nimetas Helenius täitmata niðiks, kust on võimalik teenida kuni 40% rentaablust.

Maa, millel farmid asuma hakkavad, ostetakse, kuna Venemaal on maa suhteliselt hea hinnaga ning ostmine on perspektiivikam kui rentimine.

Heleniuse sõnul on Eestis väga heade põllumajandusteadmistega inimesi ning see annab Trigonile plaanide teostumisel veelgi kaalu juurde.

Helenius kinnitas, et jätkuvalt ollakse huvitatud Eestis laienemisest, kui leitakse sobiv hind ja objekt. Ka Väätsa Agro kuulub nende huviorbiiti, kuid võimalikud tehingud sõltuvad siiski hinnast, kokkulepetest pankade ja võlausaldajatega.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised