Sealihatootjad mõtlevad ühislaenu peale

Kui seni on sealihakasvatajad taotlenud pangalaenu üksikfirmana, siis nüüd plaanib sealihakasvatajaid ühendav TÜH Viru Lihaühistu taotleda söödateravilja ostmiseks ühiselt laenu ja loodab saada soodsamat riigigarantiid.

Sealihatootjad on tänavu sattunud raskesse olukorda, sest söödateravili on eelmise aasta septembrikuuga võrreldes kallinenud kuni 150 protsenti, samas kui sealiha kokkuostuhind pole muutunud. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda saatis aprilli keskel põllumajandusministrile kirja, milles palus kiiret riigipoolset sekkumist sealihatootjate olukorra leevendamiseks. Üheks võimaluseks on, et Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) garanteerib sealiha tootmiseks mõeldud käibelaenusid, alandades garantiitasusid.

„Kõik sõltub sellest, kui kallilt MES garantii annab,“ kommenteeris Viru Lihaühistu tegevjuht Riho Kaselo ühise laenu võimalikku taotlemist. „Kui me saame garantii miinimumtasu eest, siis läheb laenutehing ilmselt käiku. Garantiitasu vähendamist on nimetatud ka riiklikuks abiks.“

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, mille jaoks telli leht SIIT või osta päevapilet SIIT.  

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised