Eakas Selja osanik: ma pole võitlusväljal enam sõdur

Inimesed, kes siin elavad, ei tahaks OÜ Selja osakuid müüa. Aga ma olen vastu seina surutud, leiab ettevõtte 76-aastane osanik Mari Andrekson.

Räägib Mari Andrekson.

Eks ma olen ikka natuke kurb küll. Need inimesed, kes siin elavad, ei müüks osakuid mingi hinna eest. Aga ma olen vastu seina surutud, sest päris ilma rahata ei tahaks ka jääda.

Ma ei pea seda päris õigeks, et praegu müüakse. Helenius (Joakim Helenius - toim) on ka öelnud, et Eesti Nokia on piimatootmine. Me müüme praegu kuldmune muneva kana, kuid inimesed on leppinud sellega, et müüakse.

Müümisega hakati valest otsast peale. Kõigepealt oleks pidanud küsima osanike käest, kas müüa või mitte. Vastuseisust oli aga abi, sest hind on nüüd suurem.
Mul on muidugi kahju, et kõik see siin ära laguneb.

Olen ise 76-aastane. Ma mõtlen, et mina oma aastatega pole enam võitlusväljal sõdur. Selles võib-olla meie häda ongi, et pole uut liidrit peale kasvanud. Paljud osanikud on siinsete (eluaegsete – toim) töötegijate kolmas põlv, kes praeguseks üle Eesti laiali.

Varem oli nii, et perekonnaliikme osa sai üle kanda, kui vanainimene suri. Mu abikaasa töötas üle 40 aasta ja nii on tema osa mulle üle kantud.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised