Piimafarmi osanik: müük tõi nutmisest paistes silmad 

Müügiotsuse tegin viimase päeva hommikul, sellele eelnes uneta öö ning nutmisest paistes silmad, ütleb OÜ Selja sööklajuhataja Pilvi Jaanimäe.

Selja küla sündmustest, oma tähelepanekutest, mõtetest ja üleelamistest räägib Pilvi Jaanimäe.

Mina lähen sellele vastu väga raske südamega. Mul on hirmsasti kahju. Mina ei tahaks üldse müüa. Elutööd ei müüda. Varsti on kindlasti töötuid palju ja… Mina arvan, et praegu pole õige aeg müüa. Ka Ahti Kukk on seda öelnud, aga praegu peab ta oma tööd tegema ega taha hakata talunaistega võitlema. Mulle tundub, et Kukk on ausameelne, vähemasti mulle ei ole ta kordagi valetanud.

Mulle isiklikult oleks see nagu sülle kukkunud raha, aga mulle ei meeldi, et nii kergekäeliselt inimeste elutöö ära müüakse. Ja et nad (müüki korraldanud nõukogu liikmed – toim) läksid enne vanainimestega rääkima, kui müügijutt (avalikult – toim) lahti läks.

Kui koosolekud olid, vanainimesed ütlesid, et nad nii usaldavad teda (nõukogu esinaist Sirje Hansenit – toim). See oli vanainimestele ikka pidupäev. Paned paremad riided selga, sind tuuakse kohale ja osutatakse austust. Siis polnud muud, kui tõstad kätt ja lähed kõrvalruumi sööma.

Kui vanainimesele näidatakse neljakohalist rahanumbrit, siis loomulikult nad tahavad seda raha. Kolme-nelja aasta pärast Seljat aga võib-olla enam ei olegi.
Müügist tuli juttu alles aprilli keskel ja siis taheti kuu ajaga ettevõte maha müüa… See oli väga hästi organiseeritud asi. Püüdsime küll sõdida, kuid sellest ei saanud midagi, kuna vanainimestel olid kõige suuremad osad. Me ei jäänud palju alla, kuid vanainimesed räägiti enne ära ja nad ei olnud nõus oma otsust muutma.

Kiire müük läks luhta. Mis siin aga nüüd on, on selline varjatud sõda. Ja pettus (omaosade müügiga – toim) tuli alles aprilli lõpus välja ning selle sügavus pole inimesteni veel jõudnud. Vanainimesed enam muust ei räägigi, kui ainult rahast. Tegelikult on ju nii, et see elutöö on rohkem kui 12% ulatuses ära varastatud.

Minu mees tahtis oma osakud ära müüa ja ahju osta. Mina ei tahtnud müüa, kuid minu osakute jagu jäi just ahjust puudu. Küsisin, et kui ma ära ei müü, kas siis minu osakud paljunevad ka neljakordseks? Öeldi, et ei.

Ma otsustasin müügi kasuks alles 19. juuni hommikul, kui 80% oli juba oma müüginõusoleku andnud. Tegin väga raske otsuse, sellega kaasnesid uneta öö ja nutmisest paistes silmad. Nüüd läheb minu osakute summa, 283 eurot, neljakordseks ja mees saab meile ahju.

Kui keegi kunagise osakute müügi pärast veel kohtusse minema peaks, läheksin kindlasti kampa.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised