Põltsamaa Felix saab kurgid jaanuaris tehtud lepingutega

Selleks, et 12 Eesti talunikult 1000 tonni kurke saada, sõlmis Põltsamaa Felix kurgikasvatuslepingud juba jaanuaris-veebruaris.

Märtsis jagas konservitootja talunikele kätte kurgiseemned, rääkis ettevõtte turundusdirektor Marek Viilol. "Ise seemneid ostes ning partneritele jagades kontrollime kogu tarneahelat ehk siis seemnest purki, tagame parima kurgi kvaliteedi ja vastupidavad sordid," selgitas ta.

Juulikuus alustab Põltsamaa Felix kurkide kokkuostu ning vahepealsel ajal suhtlevad ostuinimesed aktiivselt kasvatajatega, et omada pidevat ülevaadet kurgi kasvu kohta.

Põltsamaa Felix ostab tänavusel saagirohkel kurgiaastal kodumaistelt tootjatelt kokku 1000 tonni kurki, teatas toiduainetootja täna. Suurimateks kurgikasvatajaks on lepinguliste partneritena Anneli Steinbruch, kelle võib leida ka Felixi Perekurgi etiketilt ning OÜ Saaresepa ja Ukko.

Kurkide konserveerimiseks palkas Põltsamaa Felix sel suvel 150 hooajatöölist. Tootmishooaeg algas kohe peale jaanipäeva ja esmalt alustati erinevate kurkide valmistamisega Soome turule.

„Kõige suurem saak saabus Eesti põldudelt eelmisel nädalal ja eeldatavasti kestab kurgihooaeg augusti lõpuni,“ ütles ettevõtte juht Anti Orav.

Põltsamaal toodetud kurke hakkavad lisaks eestlastele sööma ka Soome, Rootsi ja Leedu tarbijad – kokku eksporditakse tänavu 40% toodangust 30 erineva kurgitootena. Kokku ostab Põltsamaa tehas tänavu kokku 1500 tonni kurki, millest ca 500 tonni tarnitakse Saksamaalt, et kurgihooaega pikendada nii, et kogu vajamineva koguse kurki õigeaegselt jõuaks valmis teha.

"Mis puudutab hinda, siis selle kohta võin nii palju öelda, et Eesti kasvatajad teenivad meile kurki kasvatades iga müüdava kilogrammi pealt põllult müües rohkem, kui Euroopa kasvataja oma kurgi eest põllult müües teenib," rääkis Viilol. "Eestist kurki ostes on meil madalamad transpordikulud ja loomulikult on kõige olulisem kurgi kõrge ning ühtlane, kontrollitud kvaliteet," lisas ta.

Teiseks suurimaks köögiviljaks, mida Põltsamaa Felix kohalikelt talunikelt ostab, on Viiloli sõnul kõrvits. Lepingulisi kõrvitsakasvatajaid on samuti 12 ja neilt saadakse tänavu ca 1500 tonni kõrvitsat. "Tootmiseks vajamineva kõrvitsa saame kõik kätte Eesti kasvatajatelt," lisas Viilol.

Põltsamaa Felix on kasvatajatega koostööd teinud alates 1994. aastast. Alguses ulatus kasvatajate arv 160ni. Möödunud aastal ostis Põltsamaa Felix Eesti lepingulistelt kasvatajatelt samuti ligikaudu 1000 tonni kurke.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised