Pensionärist loomakasvataja: mina panku nuumata ei taha

Möödunud aastal loomakasvatuse investeeringutoetust saanud Saikla loomapidaja Heino Laanet ehitas lihaveiste lauda valmis pankade abita.

“Mina panka nuumata ei taha,” ütles Orissaare vallas Saiklas asuva Mäe talu pensionärist peremees Heino Laanet, kelle majapidamises valmib peatselt 15 lihaveise pullile mõeldud vabapidamisega laut, vahendab Saarte Hääl.

Pool miljonit krooni maksma läinud lauda ehituseelarvest kattis 40 protsenti PRIA-lt saadud investeeringutoetus, puudujääva summa laenas elukogenud väiketalunik pankade asemel sugulaste käest, pakkudes tagatiseks oma lihaveiseid.

Talunik rääkis, et kui pank annab laenu 12-protsendilise intressimääraga, siis ta ise pakub võlausaldajatele kuus protsenti tootlust ja kuueprotsendiline intress on tema hinnangul kasulik ka laenajale.

Väiketaluniku hinnangul on seadus koostatud pankadele kasulikult, sest enne põllumees PRIA-lt toetust täies ulatuses kätte ei saa, kui investeeringuobjekt on valmis ja kuna ehitusfirma ise objekti rajamist krediteerida ei tohi, siis jääb üle küsida puudujääv summa kas pangast või eraisikult.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised