Rootsis napib võid

Rootsi suurim piimatoodete valmistaja Arla pole suutnud paar viimast nädalat poeriiulitele piisavalt võid saata, põhjuseks toorainepuudus, kirjutab Yle Uutiset.

Soome piimatootja Valio teatel ei saa nemad transporti suurendada, sest ka Soomes on toorainest puudus.

"Rootsis on piimatootmine sel aastal veidi vähenenud ja teisalt on inimeste tarbimisharjumused muutunud – inimesed on oma toiduvalikusse lisanud rasvasemaid tooteid," selgitas võipuudust Arla Ingmani kommunikatsioonijuht Outi Fagerlund.

Rootsi on olnud pikka aega või importija, nüüd on vaja importi suurendada. Kuigi Soome ekspordib võid. "Praegu on või nõudlus Rootsis eriti suur, aga Soome enda toorainenappuse tõttu ei suuda me eksporti suurendada," ütles Valio tulemusüksuse juht Reima Luomala.

Rootsis peetakse tähtsaks, et või oleks omamaine, võipuudust üritatakse nüüd lahendada, tuues teiste piimatoodete jaoks koort Taanist, et oma koorest saaks võid toota.

Ka Soomes on piimatoodang veidi vähenenud, kuid Arla Ingman ei pea seda murettekitavaks.

Tavaliselt suureneb või kasutamine aasta lõpus, kui piimatoodang omakorda kahaneb. Soome turuliider Valio on või piisavuse pärast mures. "Püüdleme Soomes sinnapoole, et kaup oleks pidevalt müügil. Võib siiski juhtuda, et mingil hetkel oleme me sunnitud Soomes müüki piirama," märkis Luomala.

Rootsi lehtedes juba õpetatakse inimesi, kuidas koorest ja cr?me fraiche'ist võid välja meelitada. 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised