Vene tatar kallines kahe nädalaga 40%

Venemaa Altai krai tatrakasvatajad tõstsid kahe viimase nädalaga hindu 40%, 15 000-16 000 rublani tonnist, vahendas ajaleht Kommersant.

Tatra hinda on tõstnud juba ka ümbertöötlejad, kes küsivad tatratangu eest 7,9% kõrgemat hinda kui varem, kuni 27 300 rubla tonnist.

Kommersandi andmetel on hakanud tootjat tatart oma ladudes hoidma, oodates hinnatõusu jätkumist ning paremaid pakkumisi. Analüütikute hinnangul on tegu spekulatiivse hinnatõusuga, millel objektiivseid põhjusi pole.

2011. aastal ulatub Venemaa tatrasaak ligi 750 000 tonnini, mis annab umbes 500 000 tonni tatratangu. See ületab Venemaa enda tatratarbimist.

Altai krai tatrahind dikteerib tatrahinda kogu Venemaal. Altai krais on tänavu tootjailt kokku ostetud juba 364 000 tonni tatart ehk üle 40% Venemaa tänavusest tatrasaagist.

2010. aastal tõusis tatra hind samuti järsult, kuid selle põhjuseks oli saagi ikaldus, mis ulatus lausa 39,8%ni prognoositud toodangust. Ikalduse ja inflatsiooni koosmõjul tõusis tatra hind aastaga ligi kahekordseks.

Mullu levis Venemaal puhkenud tatrapaanika kiiresti naaberriikidesse, sh Eestisse, kus osa elanikkonda elab venekeelses inforuumis.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised