Arne Lohu põllul töötab haruldane roomikutega kombain

Kombain Case IH Axial-Flow 9230 on toodetud Ameerikas ning on Põhjamaades ja Baltikumis omataoliste hulgas esimene.

Uurisime Milligrupp OÜ juhilt Arne Lohult, miks ta selle kombaini valis.

„Mul on igal aastal 2 kombaini olnud, üks kombain vajas väljavahetust. Meie põllud on erinevad, on liiva, on savi, on turvast. Alati on üks kombain olnud mul neljaveoline, nüüd siis prooviks roomikutega varianti. Olen teisi meil müüdavad kombaine proovinud-kasutanud ja nüüd oli isu uut, roomikutega varianti proovida,“ põhjendas ostu Lohu. „Aga täpselt saab rääkida muljetest ikka alles mõne aja pärast, siis kui selle aasta saak on võetud“.

Arne Lohu peab kõige olulisemaks seda, et kombain on imelihtsa ehitusega. „Seda on lihtne puhastada ja ülalpidamiskulud on teiste firmade masinatega võrreldes väiksemad“.

Case’i firma kombaini müüs Viljandimaale aktsiaselts Dotnuvos Projektai. Kombaini müünud AS Dotnuvos Projektai müügijuhi Marek Selteri sõnul on kombainil suur  puutetundliku monitoriga põllukompuuter, automaatrool, niiskuse ja saagikuse andurid jne.  „Mootor maksimumvõimsusega 571 hj ja 9,1 meetrine heeder tagavad masina suure tootlikkuse. Roomikud vähendavad põldude tallamist 50-60% ning hea läbivus on tagatud ka väga pehmetel põldudel. Suurimaks eeliseks on rootorkombaini väga lihtne ehitus, masinal on ainult 3 ketti ja 6 rihma. Tänu sellele on ülalpidamine ja hooldamine odav ning töökindlus palju suurem. Kuna rootor n.ö. hõõrub terad välja, siis on purustatud terade osakaal alla 0,5%. Väljalaadimistoru pikkus sel masinal on 8,8 meetrit ning väljalaadimiskiirus 159 liitrit sekundis. Punkri maht 12330 liitrit. Väljalaadimistigude sõltumatu juhtimine võimaldab punkri põhjateo peatada ning väljalaadimistoru teo tööle jätta, et see saaks tühjaks ka juhul kui punkrit ei saa tühjaks laadida,“ tutvustas masina tehnilisi näitajaid Marek Selter. 

Kombaini maksumus oli 320 000 euro kandis ja Milligrupp OÜ soetas selle ise, kasutamata erinevaid toetusfonde.

Vaata fotosid:

 

Tasub teada:

OÜ Milligrupp põhitegevusalaks on teravilja-, kaunvilja- ja õlitaimeseemnete kasvatus. Osaühingu realiseerimise netokäive 2012.aastal oli 1 397 323  eurot, millest teravilja, kaunvilja-ja õlitaimeseemnete kasvatus moodustas 87%. 2012.aasta kasum oli 253 427 eurot, eelnevate aastate kasum oli kokku 752 528  eurot. Keskmine töötajate arv oli 2012.aastal 6 inimest.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised