Põltsamaa Felix ostab väiketalunikelt 1000 tonni kõrvitsaid

Eesti juhtiv toiduvalmistaja Põltsamaa Felix alustas kõrvitsahoidiste valmistamise hooaega ning plaanib Eesti väiketalunikelt tänavu kokku osta ca 1000 tonni kõrvitsaid.

Enamus ehk 90% Põltsamaale jõudvatest kõrvitsatest läheb ekspordiks, Soome ja Rootsi. „Kui Eestis süüakse kõrvitsahoidiseid valdavalt jõuluhooajal, siis Skandinaavias leiab kõrvits tee lauale aastaringselt,“ ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol.

Tänu ilusale pikale ja päikselisele suvele on sel aastal lootust saada Eestimaa põldudelt hea kõrvitsasaak. „Talunike sõnul on kõrvitsad tänavu kasvanud põldudel suurteks ja on kvaliteetsed,“ ütles Viilol.

Kõrvitsad jõuavad Põltsamaa Felixi hoovile kümnelt talunikult, sealhulgas Viljandi-, Jõgeva-, Lääne-Virumaalt, Järva- ja Tartumaalt. 

Kõrvitsahooajaks palkas Põltsamaa Felix lisatööjõuna 60 inimest, kellest enamik on olnud varem abiks ka kurkide purki panemisel. „Et kõik õigeaegselt valmis saada, plaanime täiendavalt tööle võtta veel kuni 15 inimest,“ ütles Viilol.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 300 toodet kaheksa erineva kaubamärgi all.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised