Eestit saatis rahvusvahelisel LEADER koostööprojektide konkursil edu

Eile, 26. septembri õhtul kuulutati Tallinnas välja parimad Põhja- ja Baltimaade rahvusvahelised LEADER koostööprojektid. Eestiga on seotud viiest võiduprojektist kaks.

“Põhja- ja Baltimaade parimaid rahvusvahelised LEADER koostööprojektid valiti välja esmakordselt. Nende väga heade näidetega tahame innustada kõiki maapiirkondade elanikke oma paikkonna arendamisel,” ütles Maamajandus Infokeskuse maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja Krista Kõiv. „Eriti hea meel on selle üle, et viiest võiduprojektist kaks on seotud Eestiga.“

Eestisse tuli võit parima kultuuriprojekti (Pärnu Lahe Partnerluskogu juhitav kultuuriprojekt "Keskaja festivalid") ja parima kohalike ressursside ja keskkonna projekti kategoorias (Saarte Koostöökogu ja Hiidlaste Koostöökogu osalusel tehtud projekt "Sirguvad Söögisellid").

Võitjad valiti viies kategoorias:

 *   Parim noorteprojekt on Soome ja Austria ühisprojekt „Tuult tiibadesse, noored!“ (Wind for Youth);

 *   Parim turismiprojekt  on üheksa koostööpartneriga (Soome, Ungari, Ðotimaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja Portugali) projekt „Loodusturismi arendamine“ (Nature Tourism Project);

 *   Parim kultuuriprojekt on Eesti Leader tegevusgrupi Pärnu Lahe Partnerluskogu poolt juhitav „Keskaja festivalid“ (Medieval Festivals), partneriteks Soome, Prantsusmaa ja Portugali tegevusgrupid;

 *   Parim kohaliku piirkonna arengu projekt on Rootsi-Poola „Ülepiiriline ettevõtlus Blekinge/Warmia-Mazury“ (Cross-border Entrepreneurs  Blekinge/Warmia-Mazury);

 *   Parim kohalike ressursside ja keskkonna projekt  on „Sirguvad söögisellid“  (Growing Gastronauts), kus koostöös Prantsusmaa ja Inglismaa tegevusgruppidega viivad projekti ellu ka kaks Eesti tegevusgruppi Saarte Koostöökogu  ja Hiidlaste Koostöökogu.

Lisaks valiti veebihääletusega välja ka rahva lemmik - „Kogemuste vahetamine käsitöötegijate vahel“ (Handicraft), kus üheks partneriks on Eesti tegevusgrupp Jõgevamaa Koostöökoda.

Eesti maaeluvõrgustiku eripreemia - raudse LEADER-puu sai Leedu, Läti ja Eesti koostööprojekt „Noortelt noortele“ (Youth for Youth). Eestipoolne partner on selles projektis Põlvamaa Partnerluskogu.

Kokku esitati konkursile 60 projekti, neist 1 Taanist, 38 Soomest, 9 Eestist, 1 Lätist, 4 Leedust, 3 Poolast ja 4 Rootsist. Tänavu juunis valiti neist välja 21 finalisti. Esimese Läänemeremaade rahvusvaheliste LEADER koostööprojektide konkursi ja konverentsi korraldas Maamajanduse Infokeskus.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised