Aiandustootjad: kodumaiste aiandussaaduste osakaal peab kasvama

Eile põllumajandusministeeriumis kogunenud aianduse arengukava koostamise töörühm analüüsis Eesti aiandussektori arenguvõimalusi ja eesmärke. Ühiselt leiti, et kasvama peab kodumaiste aiandussaaduste osakaal turul.  

„Eesti suudab end praegu ise varustada köögiviljadega umbes 66% ulatuses ning puuviljade ja marjadega vaid 10% ulatuses. Järgmise seitsme aasta jooksul soovime isevarustatuse taset kindlasti tõsta,“ ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Sektor vajab selleks investeeringuid, et luua vajalikud säilitamis- ja hoiutingimused toodangule ning tõsta kaasaegsete tehnoloogiate abiga tootlikkust.“

Arengukava koostamise töörühma tänasel, järjekorras kolmandal kohtumisel tõdeti ka, et suurendada tuleb koostööd tootjate ja töötlejate vahel ning väiketootjatel tuleb konkurentsivõime tõstmiseks senisest enam tegutseda ühiselt.

2012. aastal oli eesti köögiviljadega isevarustatuse tase 66% ning viimase viie aasta keskmine saagikus 21 tonni hektarilt. Puu- ja köögiviljakasvatuses olid samad näitajad 10% ning 900 kg hektarilt. Köögivilju tarbitakse Eestis 132 000 tonni ning puuvilju ja marju 59 000 tonni aastas.

Aiandussektori arengukava koostamisse on kaasatud Eesti Aiandusliit, AS Sagro, AS Grüne Fee, Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja Keskkonnainstituudi Polli Aiandusuuringute Keskus, Hansaplant OÜ, Nurmiko Hulgi OÜ, Liivi Aiad OÜ, Eesti Maaülikool, Laheotsa OÜ, AS Plantex, VT Haljastus OÜ ning Räpina Aianduskool.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised