Tallinna Botaanikaaed kutsub näitusele „Söödavat maa alt ja maa pealt“.

5.–13. oktoobrini Tallinna Botaanikaaias eksponeeritaval näitusel tutvustatakse nii kodumaiseid kui ka kaugetelt maadelt kaasa toodud vahvaid vilju, mugulaid, sibulaid ja seemneid, millest paljud kõlbavad tarvitada söögiks ja jookide valmistamiseks.

„Üsna erakorraliselt on seekordne näitus külastamiseks avatud koguni nädal. Nii saavad külastajad näha Eestis haruldasi balsapuu, torukassia, barringtoonia, sämplehiku, kuning-leekpuu, mitmete palmide ja paljude teiste eksootiliste taimede vilju ja uurida, kuidas neid kasutatakse“ tutvustab näitust Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „Näha saab nii uusi kui vanemaid, nii eestimaiseid kui piiritaguseid kartulisorte, põnevust lisavad vigurkartulisordid,“ lisab Karmen Kähr. Lisaks kartulitele on näitusel uudistamiseks välja pandud õunad, teraviljad, tomatid, porgandid, kapsad, sibulad. Herneste ja ubade kõrval on tutvumiseks ka eksootilisemaid kaunvilju: kikerhernes, sojauba ja ka maapähkel.

  • Laupäeval, 5.oktoobril kell 14.00 toimub Eesti Taimekasvatuse Instituudi teaduri Ingrid Benderi loeng 'Tomatikasvatuse rõõmud ja mured'.
  • 5. ja 6. oktoobril on külastajatel võimalus osta maitsvaid õunu.

Näitus valmib koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja  Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskusega.

Rohkem teavet on võimalik leida Tallinna Botaanikaaia kodulehe www.botaanikaaed.ee uudiste rubriigist.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised