Enesekontrolli tuleohutusaruannete esitamise tähtaeg on käes

Hiljemalt 30. oktoobriks tuleb asutustel ja ettevõtetel oma tegevuspiirkonna päästekeskusele esitada enesekontrolli tuleohutusaruanne, aruandekohuslased on peamiselt suuremate ehitiste valdajad.

Näiteks peavad aruande esitama suuremad põllumajandus- ja tööstushooned, koolid,  kaubanduskeskused, kõrghooned, maa-alused garaaþid ja elutähtsat teenust pakkuvad asutused.

Suuremate ehitiste kohta tuleb enesekontrolli tulemused vormistada kirjalikult ning esitada piirkonna päästekeskusele kord aastas hiljemalt 30. oktoobriks.

Päästeameti tuleohutuse talituse juhataja Marko Rüü sõnul on enesekontrolli tuleohutusaruannete esitamise kohustus kehtinud veidi vähem kui kaks aastat ja selle aja jooksul on Päästeamet saanud üle nelja tuhande aruande. „Kuna tegemist on uue kohustusega, siis siiani on riiklik tuleohutusjärelevalve tuleohutusaruannete esitamise koha pealt olnud pigem juhendaja kui karm järelevalvaja,“ lisas Rüü. See tähendab, et esitatud rohkem kui nelja tuhande tuleohutusaruande alusel on alustatud 35 haldusmenetlust, millega kaasnesid ettekirjutused puuduste kõrvaldamiseks.

Täpsemad enesekontrolli tuleohutusaruannete kriteeriumid on leitavad Riigi Teatajast siseministri määruse „Nõuded tuleohutuse enesekontrollile ja tuleohutusaruandele ning tuleohutusaruande koostamise kohustuslikkuse kriteeriumid“ lisast 2.

Juhendmaterjalid aruande koostamise kohta on koos päästekeskuste kontaktidega kättesaadavad Päästeameti kodulehel.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised