Altia grupp hakkab tootma mahepiiritust

Altia grupp alustab sel kevadel mahepõllundusest pärit teraviljast piirituse tootmist, milleks vajalikud sertifikaadid sai ettevõte möödunud sügisel.

Tootmine algab väiksemate partiidena Soomes asuvas Koskenkorva tehases ning destilleerimisel kasutatakse orgaanilist Soome teravilja, teatas Altia Eesti AS.

„Soomes on maheoder muutunud kättesaadavamaks. Lisaks on kasvanud nõudlus orgaaniliste alkohoolsete jookide järele, seda eriti Rootsis. Eelnevatel põhjustel on maheodra kasutamine alkoholi tootmisel muutunud meile huvitavaks võimaluseks,“ ütles Koskenkorva tehase direktor Antti Snellman.

Turul on tõusnud nõudlus orgaaniliste ja õiglase kaubanduse toodete järele ja selle rahuldamiseks arendab Altia pidevalt oma tooteportfelli. Seni on Altia orgaanilise teravilja baasil valmistatud etanooli kasutanud akvaviitide tootmisel.

Altia Rootsi suurima kliendi, alkoholi jaekaubanduse monopoli Systembolaget eesmärgiks on kasvatada oma valikus orgaaniliste toodete hulka, nii et need moodustaksid 2020. aastaks kõigist müüdavatest toodetest kümme protsenti.

„Eesti turule vaadates inspireerib orgaaniline etanool kodumaist tootearendust. Uute toodete loomisel kaalume kindlasti mahepiirituse kasutamist, et pakkuda tarbijale teistsugust kogemust. Eestis võiks 2020. aastaks olla kolm protsenti kõikidest alkohoolsetest jookidest orgaanilist päritolu,“ märkis Altia Eesti AS-i juhatuse esimees Kristel Mets.

Koskenkorva tehas kasutab teravilja nii piirituse tootmiseks kui ka tärklise ja loomasööda valmistamiseks. Tehas kasutab aastas ligikaudu 200 miljonit kilogrammi kodumaist teravilja.

Jaanuaris käivitub ka Koskenkorva tehase juurde rajatud keskkonnasõbralik 10-megavatise võimsusega jõujaam, mis sobib põllumajandusliku biomassi põletamiseks. Ligi 15 miljoni eurose investeeringuga tõuseb Altia energiasõltumatus Koskenkorva tehase auruga varustamisel 65 protsendini ning sellega vähendatakse sõltuvust turbast kui energiaallikast.

Põhja- ja Baltimaade juhtiva alkoholifirma Altia Corporationi tütarettevõte Altia Eesti AS on Eesti suuruselt teine alkoholitootja, mille tegevusest moodustab alkohoolsete jookide tootmine 70 ning import 30 protsenti. Eesti turu osakaal on ettevõtte müügis 70 protsenti ning 30 protsenti läheb ekspordiks. Ettevõtte töötajate keskmine arv oli mullu 85.

Altia Eesti tuntuim kaubamärk Eesti turul on Saaremaa Vodka. Ettevõte turustab ka mitmeid tuntud rahvusvahelisi kaubamärke nagu Meukow, Campari, Amarula ja Heering Cherry. Ettevõte esindab Larseni ja Renault’ konjakit, Ibise brändit, Koskenkorva vodkat ning Xanté konjak-likööri, mis on Altia Corporationi tuntuimad kaubamärgid rahvusvahelisel turul. Altia Eesti veiniportfelli juhtivad kaubamärgid on Fresita, Chill Out, Tarapac?, Two Oceans, Masi ja Codorniu.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised