Est-Agar jätkab saarlaste käe all

Est-Agar jätkab saarlaste käe all
Est-Agar jätkab saarlaste käe all

AS Saare Kalur müüs talle kuulunud furtsellaraanitootja Est-Agar AS-i firmale Vormsi Agar Investeeringute OÜ, mille omanikeringis on Saaremaa päritolu ja juurtega ettevõtjad, vahendab Saarte Hääl.

Vormsi Agar OÜ osaniku ja juhatuse liikme Mart Mere sõnul on ettevõte jõudnud oma tegevuses sellisesse arenguetappi, kus tuleb astuda pikem samm edasi. 2014. aastast on firma teinud mitmesuguseid uuringuid vetikate kasvatamise, nende tööstusliku kasutamise ja uute tehnoloogiate rakendamise osas.

“Järgmise etapina planeerisime tootmisbaasi rajamist Vormsile, kuid leidsime pikaajaliste kogemustega ettevõtte hoopis naabersaarelt. Est-Agar AS-i näol on tegemist viiekümneaastase järjepideva tootmiskogemusega ettevõttega, millel on oma kliendibaas ja potentsiaal kasvada Euroopa juhtivaks kohalikku toorainet kasutavaks sinise biotehnoloogia ettevõtteks,” selgitas Mere.

Est-Agar AS-i nõukogu esimehe Tiit Sarapuu sõnul on 1993. aastast Saare Kaluri omanduses olnud ettevõte teinud head tööd. Välja on töötatud uus tehnoloogia furtsellaraani tootmiseks ja laiendatud müügigeograafiat. “Ettevõte on küll heas seisus, kuid uute turgude leidmisel oleks võimalik oluliselt kasvada – nii tooraine kui ka tootmisvõimsused on olemas,” tõdes Sarapuu.

Ettevõttel on tema kinnitusel varemgi kosilasi käinud, aga Vormsi Agar OÜ viimaste aastate kogemus kombineerituna Est-Agari pikaajalise oskusteabega on kõige tõsiseltvõetavam ja läbimõeldum lähenemine. “Usume, et Est-Agar AS läheb headesse kätesse ja omalt poolt aitame kaasa hea nõuga,” ütles Sarapuu.

Ettevõttes Vormsi Agar Investeeringute OÜ on võrdse osalusega Vormsi Agar OÜ ja OÜ Utilitas Grupp. Utilitas Grupi juhatuse liige Kristjan Rahukinnitas, et uute omanike eesmärk on arendada loodust hoidvat tootmist, kasutades selleks kohalikku taastuvat toorainet. “Ühinesime selle investeeringuga, et soodustada kohalikku ettevõtlust läbi biomassi väärindamise. Hindame Est-Agari unikaalset oskusteavet ja keskkonnasõbralikku tegutsemisviisi ja näeme selle tehingu kaudu võimalust realiseerida kogukonnakeskse äritegevuse potentsiaali Saaremaal,” rääkis ta.

Tehingu hinda osapooled ei avalda.

Allikas: Saarte Hääl

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised